Odświeżony, intuicyjny serwis praca.wp.pl z ofertami dla poszukujących zatrudnienia i planujących zmianę pracy

W odnowionym serwisie praca.wp.pl Wirtualna Polska proponuje użytkownikom zaawansowane wyszukiwanie ofert pracy – nie tylko według branży czy miasta, ale też według form zatrudnienia. Brane są pod uwagę takie kryteria jak: umowa o pracę, umowa o dzieło, praktyki, praca zdalna, a także zatrudnienie na cały, lub część etatu.

Unowocześnione zostały galerie (sekcja Multimedia), dostępne są także adresy najważniejszych instytucji – urzędów i organizacji związanych z rynkiem pracy. W serwisie pojawiły się też szczegółowe kalkulatory wynagrodzeń, dzięki którym łatwiej można ustalić, jaka kwota z płacy zostanie odprowadzana na podatki i ZUS.

Staraliśmy się zmienić strony serwisu w taki sposób, by interesujące treści znaleźli w nim nie tylko bezrobotni czy planujący zmianę pracy, ale także ci, którzy są zadowoleni z dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Właśnie z myślą o nich będziemy umieszczać w serwisie więcej newsów dotyczących kariery i zarobków. Nie zabraknie również lżejszych treści, mam tu na myśli dział Po pracy – podkreśla Agnieszka Kamińska, koordynator serwisu.

W witrynie więcej jest od teraz materiałów poruszających kwestie społeczne związane z rynkiem pracy. Internauci mogą przeczytać o przypadkach łamania praw pracowniczych oraz o tym, jak walczyć z nieuczciwymi pracodawcami. Bohaterami tekstów są nie tylko tzw. „białe kołnierzyki” – szefowie i menedżerowie wielkich korporacji, ale też zwykli pracownicy. Redaktorzy serwisu sprawdzają, z czego w Polsce żyje nauczyciel, gdzie dorabia sprzątaczka, jak długo pracuje kierowca ciężarówki. Próbują odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście emeryci zabierają pracę absolwentom. Badają, czy polskie matki są w pracy dyskryminowane. Przyglądają się rodzinom „rozbitym” wskutek emigracji zarobkowej. Jak radzą sobie dzieci, których rodzice pracują za granicą, a w Polsce bywają tylko od święta? Poruszane są także tematy kontrowersyjne, np. ile zarabiają księża i czy w istocie duchownym w naszym kraju żyje się luksusowo.

W serwisie znaleźć można autorskie artykuły adresowane do absolwentów. Osoby tuż po studiach dowiedzą się z nich m.in., jakie firmy prowadzą obecnie rekrutacje, gdzie warto odbyć praktykę, jak poradzić sobie na rozmowie kwalifikacyjnej, czy też, w jaki sposób negocjować wysokość pensji.

Przypomnijmy, partnerami strategicznymi portalu są witryny pracuj.pl oraz otopraca.pl. W serwisie znaleźć można oferty zatrudnienia w kraju i za granicą, poradniki, a ponadto: testy predyspozycji zawodowych i symulatory rozmów kwalifikacyjnych. Na jego stronach dostępne są także m.in. przepisy prawa pracy, słownik stanowisk, wzory dokumentów. Serwis skierowany jest także do pracodawców – oferuje im możliwość zamieszczania ogłoszeń o poszukiwanych pracownikach.

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu