HD Voice od FreecoNet – srebro od czytelników Networlda

Magazyn Networld zakończył piątą edycję konkursu „Produkt Roku 2010 – Wybór Czytelników Networld”. Wśród zwycięzców kategorii „VoIP, komunikacja IP, wideokonferencje” znalazła się platforma FreecoNet, która zajęła drugie miejsce za wprowadzenie rozmów telefonicznych w jakości HD.

FreecoNet wprowadził technologię HD Voice do rozmów telefonicznych jako pierwszy operator w Polsce. Stało się to dzięki wzbogaceniu platformy VoIP o obsługę szerokopasmowego kodeka (g722). Próbkuje on dźwięk dwukrotnie częściej (16 tys./s) i w szerszym paśmie (150 Hz-7 kHz) niż w przypadku tradycyjnej telefonii. Możliwość rozmawiania w technologii HD nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników FreecoNet. Obaj rozmówcy muszą jedynie posiadać dostosowane aparaty telefoniczne. O tym, jak wielka jest różnica pomiędzy rozmową w jakości HD a tradycyjnej, można przekonać się pod adresem: www.hdvoice.pl.

„Aż trudno uwierzyć, że jakość dźwięku w telefonie jeszcze do niedawna była dokładnie taka sama, jak w momencie jego wynalezienia przez Grahama Bella pod koniec XIX wieku. Zmiany nie były możliwe ze względu na wykorzystywane w tradycyjnej telefonii wąskopasmowe łącza PSTN. Dopiero technologia VoIP umożliwiła wprowadzenie jakości HD do telefonii stacjonarnej. Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia i mam nadzieję, że przyczyni się ono do upowszechnienia HD Voice jako standardu u wszystkich operatorów działających na rynku” – powiedział Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA. 

Oprócz HD Voice we FreecoNet, czytelnicy magazynu Networld docenili także system Tandberg EX90, który zajął w VoIP-owej kategorii konkursu pierwsze miejsce. Rozwiązanie to umożliwia prowadzenie wideokonferencji na komputerach PC przy pełnej rozdzielczości HD (1080p30). Trzecie miejsce przypadło z kolei platformie Avaya Aura IP, która jest jednoserwerowym systemem ujednoliconej komunikacji przeznaczonym dla przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 100 pracowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu