Długi weekend w ostatniej chwili

Zanim wszyscy zaczną na dobre pytać o plany na Sylwestra, przez najbliższy tydzień w rozmowach towarzyskich królować będzie pytanie o plany na długi listopadowy weekend. Jeszcze nie jest za późno, by niedrogo i ciekawie spędzić weekend zagranicą. Tym, którym zabrakło pomysłów na spędzenie tych kilku dni, internetowe biuro podróży Travelasystent.pl oferuje atrakcyjne wycieczki w cenie poniżej tysiąca złotych.

Nawet stosunkowo krótki urlop można zaplanować tak, by wolny czas spędzić aktywnie nie rezygnując przy tym z relaksu. Jeżeli mamy tylko kilka dni do dyspozycji, a chcielibyśmy wyjechać z Polski i zwiedzić nowe miejsca, lepiej zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę. Odpadają nam wtedy męczące godziny za kółkiem oraz zyskujemy dodatkowy czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie noclegu czy inne kwestie organizacyjne.

– Dużym powodzeniem cieszą się podczas długich weekendów wycieczki objazdowe. Organizator dba o to, abyśmy podczas tych kilku dni jak najwięcej zwiedzili, ale gwarantuje również czas wolny do własnej dyspozycji. – mówi Mariusz Tomczak, właściciel internatowego biura podróży Travelasystent.pl.

Podczas najbliższego długiego weekendu (11-14 listopada) już za ok. 500 zł można wybrać się na 3 dni do Budapesztu. Program zwiedzania obejmuje m.in. Zamek Królewski, Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską, Plac Bohaterów, chętnie odwiedzany przez mieszkańców największy i najważniejszy plac w stolicy park Varosliget, kąpiel w basenach termalnych Szechenyi i spacery po głównym deptaku miasta Vaci Utca. Organizator wycieczki oferowanej przez Travelasystent.pl zapewnia przejazd autokarem oraz dwa noclegi w trzygwiazdkowych hotelach wraz ze śniadaniem.

Zainteresowani urokami południa mogą również zwiedzić Riwierę Adriatycką, podziwiać Wenecję, której słynne kanały przepłyną tradycyjnym tramwajem wodnym. W planach jest wizyta w Paladin,  typowej włoskiej winnicy, w której uprawia się takie gatunki winogron jak Pinot Grigio, Chardonnay, Merlot, Tacai Juti, Sauvignon, Cabernet itp. Organizator wycieczki proponuje zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem piwnic, w których dojrzewa wino w dębowych beczkach, spotkanie z sommelierem oraz  pokaz i degustacja kilku gatunków win. W drodze powrotnej turyści zatrzymają się w stolicy Austrii na krótki spacer po wiedeńskiej starówce. Koszt takiej wycieczki na Travelasystent.pl to 785 zł od osoby, wliczona jest w niego podróż autokarem oraz dwa noclegi w trzygwiazdkowym hotelu.

W takiej samej cenie internetowe biuro podróży proponuje cztery dni w Londynie – mieście czerwonych budek telefonicznych i czarnych taksówek.  Program wycieczki jest bardzo bogaty i oferuje zwiedzanie najważniejszych miejsc Londynu, od oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów, przez muzea wiktoriańskie, po wizytę w słynnym Domu Handlowym „Harrods” i na Downing Street. W cenę wycieczki wliczone są 3 noclegi w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem oraz przelot samolotem.

Bogata oferta biur podróży gwarantuje możliwość atrakcyjnego wypoczynku nawet tym, którzy w ostatniej chwili decydują się na weekendowy wyjazd. Zatem zanim zaczniemy się zastanawiać gdzie spędzimy Sylwestra, skorzystajmy z ostatnich bonusowych dni wolnych w tym roku. Miłego długiego weekendu!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu