Przejdź do treści

TRENDY MAGAZYN taniec |moda| muzyka w nowej formie sprzedaży

3 listopada do sieci salonów prasowych EMPiK trafi TRENDY MAGAZYN taniec|moda|muzyka – ogólnopolski, branżowy miesięcznik poświęcony szeroko pojętej tematyce tańca. Będzie to pierwsze w otwartej sieci sprzedaży wydanie pisma, które regularnie ukazuje się od 2008 roku.

Koncepcja merytoryczna i kreacja plastyczna jedynego na polskim rynku miesięcznika o tańcu i tancerzach jest dziełem zespołu teoretyków i praktyków tańca, artystów, choreografów oraz młodych dziennikarzy, fotografików, designer’ów skupionych wokół Wydawcy – firmy Media Consulting Agency z siedzibą we Wrocławiu.

TRENDY MAGAZYN taniec|moda|muzyka pisze o tańcu w najróżniejszych jego przejawach: turniejowym, teatralnym, estradowymi, ulicznym, etnicznym.

W każdym numerze czytelnik znajdzie informacje i artykuły na temat tańca jazzowego, modern, hip-hop, break, ale też zumby, salsy, tańca sportowego, tańca w teatrze, telewizji, na estradzie, filmie. Na łamach miesięcznika prezentowana jest działalność artystyczna choreografów i tancerzy, instruktorów i trenerów, klubów i szkół tańca, profesjonalnych organizacji i związków twórczych. Każdy numer magazynu zawiera informacje ze świata tańca, kalendarium planowanych wydarzeń kulturalnych i warsztatów tanecznych, wywiady zarówno z uznanymi tancerzami, choreografami, jak i początkującymi, lecz świetnie zapowiadającymi się debiutantami.

W bogato ilustrowanym zdjeciami magazynie publikowane są również recenzje teatralnych spektakli tanecznych, relacje i reportaże z krajowych i międzynarodowych zawodów; nie brak praktycznych porad, czy nowinek związanych z modą i muzyką.

Jak mówi Sylwia Małycha, manager ds. reklamy i promocji – TRENDY MAGAZYN taniec|moda|muzyka wyróżnia się spośród innych tytułów tanecznych przede wszystkim wysokim poziomem merytorycznym poruszanych tematów, precyzyjnym ujęciem zagadnień i znakomitą, ekskluzywną jakością każdego wydania. O naszym sukcesie świadczy nie tylko pomyślne przyjęcie pisma na rynku czytelniczym, na którym utrzymujemy się już od przeszło dwóch lat, ale też stale wzrastające zainteresowanie tytułem, poszerzające się grono odbiorców i współpracowników.

Dotąd periodyk dostępny był w ogólnopolskiej sieci dystrybucji zamkniętej obejmującej szkoły i kluby tańca, domy kultury, wybrane księgarnie muzyczne. Dostępny jest też w prenumeracie indywidualnej. W salonach EMPiK pismo będzie można odnaleźć w dziale sztuka.

Taniec jako element kultury jest niewątpliwie piękną i pasjonującą formą sportu i sztuki, dlatego zdecydowaliśmy się na umieszczenie tytułu właśnie tam, zwłaszcza, że w magazynie sporo miejsca poświęcamy wydarzeniom ze świata teatrów muzycznych i teatrów tańca – podkreśla Sylwia Małycha.

TRENDY MAGAZYN taniec|moda|muzyka skierowany jest zarówno do osób zajmujących się tańcem zawodowo – tancerzy, instruktorów, choreografów, jak i czytelników zainteresowanych tematyką tańca, chcących zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę.