Przejdź do treści

Polskapresse uruchamia program pro czytelniczy dla dzieci

Jutro startuje edukacyjny program pro czytelniczy Polskapresse pod nazwą Junior Media. Junior Media skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i ma zachęcić młodych ludzi do czytania gazet oraz przybliżyć im świat mediów.

Sercem projektu jest internetowa platforma redakcyjna dla szkół www.juniormedia.pl, dzięki której mogą powstawać gazetki szkolne w gotowych szablonach profesjonalnych gazet. Najlepsze gazetki Grupa Polskapresse będzie bezpłatnie drukować na papierze gazetowym i dostarczać do szkół. Partnerem projektu jest Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.

Na stronie www.juniormedia.pl Polskapresse udostępnia redakcjom szkolnym specjalny system edycyjny do tworzenia gazet przygotowany z myślą o młodych dziennikarzach. Dostęp do systemu jest tylko dla szkół, które zarejestrują się w nim za pomocą specjalnego kodu.

Nowoczesna platforma Redakcja on-line jest geotargetowana, co oznacza, że dzieci będą przygotowywać swoje gazetki na odpowiednich szablonach i pod logotypami obecnych w ich regionie dzienników Polskapresse. Dodatkowo Polskapresse udostępnia redakcjom szkolnym treści lokalne ze swoich serwisów internetowych, jak również centralną bazę zdjęć. Młody dziennikarz jest krok po kroku prowadzony przez proces powstawania gazety.

Unikalną wartością projektu będzie druk najlepszych gazetek szkolnych w drukarni prasowej i dostarczenie ich do zwycięskich szkół. Uczestnictwo szkół w projekcie, jak również druk i dystrybucja gazetek do szkół, są bezpłatne.

Serwis www.juniormedia.pl to także kompendium wiedzy o zawodzie dziennikarza prasowego, porady profesjonalnych redaktorów oraz bezpośredni kontakt z redakcjami dzienników regionalnych Polskapresse.

Poza samą możliwością tworzenia gazetek w oparciu o profesjonalny system, na uczestników projektu czekają konkursy z nagrodami, udział w Letniej Szkole Dziennikarstwa Junior Media (wakacyjne warsztaty dla najlepszych redakcji) oraz certyfikaty dla szkół i nauczycieli.

W listopadzie i grudniu br. w 8 regionach Polski odbędą się Kongresy Gazetek Szkolnych Junior Media, na których zawodowi dziennikarze Polskapresse spotkają się z redakcjami szkolnymi i przeprowadzą warsztaty szkoleniowe.

Partnerem projektu Junior Media jest Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.