Podbij.pl planuje debiut w IV kw. 2010 r.

Spółka zależna LST CAPITAL S.A. – Podbij.pl S.A. (właściciel portalu aukcyjnego „Podbij.pl Alternatywne Zakupy”) – planuje zadebiutować na rynku NewConnect w IV kw. 2010r. Plany upublicznienia spółki związane są z nową odsłoną portalu, która nastąpiła 20 października 2010 roku.

W ramach nowej strategii działania, portal wprowadził zupełnie nowy dział z aukcjami marzeń i zmienił nazwę na „Podbij.pl Alternatywne Zakupy”. LST CAPITAL S.A. oraz podmioty zależne od funduszu posiadają 41,18 % udziałów w kapitale zakładowym Podbij.pl.

„Pod koniec lipca br. nabyliśmy udziały w Podbij.pl. W chwili obecnej zakończyliśmy pierwszy etap prac mających na celu budowę wartości tego podmiotu. W połowie października została wdrożona nowa koncepcja działania portalu, w ramach której zaoferowaliśmy użytkownikom zupełnie nową jakość. Po raz pierwszy w Europie internauci otrzymali szansę wylicytowania lotu w kosmos, 100.000 dolarów amerykańskich czy wyjazdu na tor Circuit de Catalunya w Barcelonie, gdzie będą mogli zasiąść za kierownicą bolidu F1. Spodziewamy się, że taka oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony nawet bardzo wymagających odbiorców. Teraz skupimy się na pozyskaniu środków na dalszą działalność. Emisja akcji serii F jest już właściwie zakończona. Jeszcze w tym roku zamierzamy wprowadzić Podbij.pl do obrotu na rynku alternatywnym. Oczywiście będziemy cały czas pracowali nad kolejnymi innowacjami, której pozwolą nam w dynamiczny sposób zdobywać udziały w rynku. Rozważamy również przejęcia innych podmiotów” – mówi Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

Oprócz portalu Podbij.pl nowa odsłona dotyczy zarówno w wersji czeskiej Licytuj.cz jak i angielskiej BraveBidders.co.uk. W najbliższym czasie portal planuje dołączyć kolejne wersje językowe.

Portal Podbij.pl Alternatywne Zakupy prowadzi również aukcje o charakterze charytatywnym, m.in. w ramach aukcji, której przedmiotem jest wyjazd z Dorotą „Dodą” Rabczewską na Florydę (gdzie zwycięzca odbędzie lot w stanie nieważkości), cześć funduszy przeznaczona zostanie na walkę z białaczką.

Pierwsza odsłona portalu Podbij.pl odbyła się w sierpniu 2008 roku. W 2009 portal pojawił się na rynkach zagranicznych w dwóch nowych wersjach językowych: czeskiej pod nazwą Licituj.cz oraz angielskiej pod nazwą BraveBidders.co.uk . W przeciągu dwóch lat działalności portal zyskał 220 000 użytkowników. Do tej pory Podbij.pl działał na zasadach portali typu All-Pay takich jak za10groszy.pl czy camelbid.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu