Mocne wejście 1&1 na polski rynek

Firma 1&1, lider wśród firm hostingowych na świecie, po dwóch miesiącach obecności na polskim rynku zdobyła ponad 20 tys. klientów. Rozpoczęła ona działalność w Polsce 27 sierpnia 2010 r. z darmowym pakietem usług dla biznesu i osób prywatnych oferowanym na 2 lata. „Pakiet na Dzień Dobry”, zawierający niezbędne aplikacje do tworzenia profesjonalnej strony internetowej można zamówić do 30 listopada 2010 na stronie www.1and1.pl 

„Tak pozytywna reakcja klientów świadczy o tym, że strategia polegająca na wejściu na rynek z bezpłatnym pakietem, sprawdzona już w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii, przynosi oczekiwane rezultaty również w Polsce. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa naszej oferty o płatne usługi, między innymi hostingowe i serwerowe, a także o pakiety domen i rozwiązania w zakresie e-commerce” – powiedział Oliver Mauss, dyrektor generalny firmy 1&1 International.

„Pakiet na Dzień Dobry”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem polskich klientów zawiera wszystkie aplikacje potrzebne do stworzenia atrakcyjnej strony internetowej. Oferta obejmuje, między innymi: jedną domenę .pl, narzędzie do budowy strony internetowej – „1&1 Kreator Stron”, 10 GB powierzchni dyskowej, pakiet 3000 GB transferu miesięcznie, 100 adresów e-mail, 2 GB powierzchni poczty e-mail, możliwość prowadzenia własnego bloga i foto albumów oraz zabezpieczenia antyspamowe i antywirusowe. Wsparcie techniczne oferowane jest w języku polskim. „Pakiet na Dzień Dobry” pozwala stworzyć profesjonalną stronę internetową nawet laikowi. Doświadczeni użytkownicy otrzymują natomiast dostęp do zaawansowanych aplikacji, takich jak: bazy danych MySQL oraz skrypty; CGI, PHP, Perl czy Python.

Bezpłatny pakiet można łatwo zamówić w serwisie www.1and1.pl do 30 listopada 2010 r. Po upływie okresu dwóch lat klienci korzystający z oferty promocyjnej będą mogli przedłużyć swoją współpracę z 1&1 lub z niej zrezygnować bez dodatkowych zobowiązań.

Firma 1&1 Internet España we wrześniu tego roku stała się największym rejestratorem domen .es w Hiszpanii. Po zaledwie trzech latach obecności na hiszpańskim rynku, firma utrzymuje ponad 163 tys. domen .es oraz jest czołowym dostawcą usług hostingu dla hiszpańskich przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych. Firma ma 150 tys. kontraktów z klientami hiszpańskimi i zarządza ponad 330 tys. nazw domen.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu