Przejdź do treści

Wincanton dla Velux – bezpieczna logistyka okien

Wincanton, wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, dba o transport międzynarodowy i krajowy dla firmy VELUX, światowego lidera w produkcji okien do poddaszy, silnie obecnego również na rynku polskim. 

W ramach kontraktu operator logistyczny zapewnia dostawy towarów do finalnych odbiorców VELUX w Polsce oraz transport produktów i komponentów pomiędzy fabrykami VELUX w całej Europie. Firma VELUX jest wymagającym klientem, okna jej flagowy produkt – wymagają szczególnej dbałości i ostrożności w realizacji zleceń transportowych.

„Z uwagi na charakter naszego biznesu obsługa logistyczna na najwyższym poziomie jest dla nas kluczowa. Chcemy mieć pewność, że nasze produkty w nienaruszonym stanie dojadą do klientów w czasie nie dłuższym niż 48 godzin. Ponadto jako firma słyniemy z innowacji w logistyce, nasze okna są pakowane w bezpaletowym systemie Cube,
co wymaga od operatora posiadania specjalnego osprzętu.” – mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o.

„Zgodnie z naszą strategią dążymy do umacniania pozycji Wincanton w branży budowlanej. Dlatego też szczególnie cieszy nas fakt, iż również VELUX zaufał nam i dołączył do grona naszych Klientów. Wierzę, że dzięki naszemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu oraz dbałości o jakość serwisu przyczyniamy się do podniesienia konkurencyjności marki VELUX zarówno na polskim jak i międzynarodowych rynkach.” – mówi Jarek Król, Dyrektor Zarządzający na kraje Europy Środkowo-Wschodniej Wincanton.

źródło/autor: People PR