Udowodniono, że Koenzym Q10 ma dobroczynny wpływa nie tylko na skórę, ale i na dziąsła

Powszechnie znany jest wpływ koenzymu Q10 na regenerację skóry. Jak czytamy na opakowaniu jednego z kremów: „koenzym Q10 dostarcza skórze niezbędnej energii do walki ze zmarszczkami”.  Jedną z głównych  przyczyn powstawania zmarszczek jest tworzenie się wolnych rodników. Tej samej energii potrzebują nasze dziąsła, aby zwalczać powstające w ich wyniku zapalenia. Jak udowodniono klinicznie, koenzym Q10 ma pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. 

W organizmie pełni rolę podobną do witamin i jest niezbędny do życia każdej komórki. Odpowiada za ochronę integralności błon komórkowych. Jego niedobór powoduje defekt bioenergetyczny, a w konsekwencji zaburzenie funkcji układu krążenia, układu immunologicznego, procesów przemiany materii oraz regeneracyjnych. Jest również doskonałym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki, odpowiedzialne za powstawanie wielu schorzeń. Dlatego odpowiednia ilość koenzymu Q10 dostarcza energii, ma właściwości regenerujące i może wpływać na zatrzymanie stanów zapalnych.

Niestety wraz z upływem czasu, częstym stresem i promieniowaniem UV, UVB ilość koenzymu w skórze i całym organizmie maleje, dlatego zaleca się jego suplementację.

Poprzez zwalczanie wolnych rodników koenzym Q10 może pozytywnie wpływać na zdrowie jamy ustnej i redukcję zapalenia dziąseł. W wyniku powstania reakcji zapalnej dziąsło obniża się, a postępujący proces prowadzi do wypadania zębów, które nie mają oparcia w dziąśle. Może to prowadzić do parodontozy. Niedobory koenzymu Q10 stwierdzono u 60-90 % chorych z chorobami przyzębia. Odpowiednia ilość tego koenzymu zatrzymuje proces obniżania się dziąsła. Ponadto uważa się, że parodontoza i inne zapalenia w obrębie jamy ustnej są spowodowane w dużej mierze zaburzeniami czynności układu immunologicznego. Udowodniono, że koenzym Q10 działa aktywująco na układ immunologiczny, a równocześnie wzmaga procesy regeneracji organizmu – między innymi takie, które aktywują metabolizm energetyczny skóry.

Liczne badania kliniczne prowadzone według ścisłych standardów klinicznych wykazały następujący wpływ koenzymu Q10 w obrębie jamy ustnej:

  • zmniejsza lub zatrzymuje krwawienie i obrzęk dziąseł
  • zmniejsza ruchomość zębów
  • zmniejsza głębokość kieszonek przyzębowych 
  • wpływa na florę bakteryjną w jamie ustnej
  • ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, które niszczą tkankę
  • łagodzi stany zapalne dziąseł

Badania wykazały, że najskuteczniejszą metodą leczenia zapalenia dziąseł przy pomocy koenzymu Q10 jest jego aplikacja bezpośrednio do kieszonek przyzębowych, gdzie powstaje zapalenie. Q10 Dental Vita Care to pierwszy suplement diety w postaci pastylek do ssania dostępny na rynku. Zastosowanie specjalnego nośnika koenzymu Q10 spowodowało, że możliwe stało się stworzenie tabletek do ssania, które zapewniają wchłanianie koenzymu Q10 w obrębie jamy ustnej. Dzięki tej rewolucyjnej technologii, koenzym Q10 uwalnia się bezpośrednio tam, gdzie jest najbardziej potrzebny – w jamie ustnej.

Q10 Dental Vita Care to naturalny i bezpieczny produkt. Po ponad 30 latach badań i używania koenzymu Q10 nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków regularnej suplemetacji Q10. Dlatego też dzienna graniczna dawka została ustalona nawet na poziomie 1200mg. Q10 Dental Vita Care jest produktem znanym i sprawdzonym. Już od ponad 10 lat cieszy się w Polsce zaufaniem stomatologów i farmaceutów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu