Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami popiera BirdSystem Plus

BirdSystem Plus to jedyny innowacyjny model modułów mechanicznych służących do odstraszania gołębi. Z produktów firmy BirdSystem chętnie korzystają zarządcy budynków i spółdzielnie mieszkaniowe odpowiedzialne za stan obiektów oraz komfort życia mieszkańców. BirdSystem wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce rozpoczął kampanię informującą o BirdSystem Plus – rozwiązaniu gwarantującym maksymalne bezpieczeństwo dla odstraszanych gołębi.

Celem inicjatywy podjętej przez BirdSystem oraz TOZ jest przedstawienie modułów mechanicznych BirdSystem Plus wyposażonych w specjalne końcówki. W ramach kampanii, TOZ przeprowadzi działania promocyjne nowego systemu poprzez swoje jednostki w Polsce oraz wśród instytucji i samorządów terytorialnych. Wszystkie oddziały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce rozdystrybuują plakaty informujące o istnieniu tego bezpiecznego rozwiązania. O wydarzeniu zostaną również poinformowane media w całym kraju, które niejednokrotnie podejmują temat szkodliwości gołębich nieczystości. Wysyłka materiałów związanych z kampanią rozpocznie się pod koniec października.

Na czym polega problem z gołębiami?

,,Gołębie to jedne z wielu gatunków zwierząt, z którymi dzielimy miejską przestrzeń. Uważamy, że to na człowieku spoczywa odpowiedzialność za rozwiązanie problemu gołębich zanieczyszczeń w humanitarny sposób, dlatego myślimy o bezpieczeństwie ptaków już na etapie projektowania modułów mechanicznych” – informuje Paweł Ćwierzyński, przedstawiciel BirdSystem. – ,,Efektem naszych starań jest nowy model odstraszacza, BirdSystem Plus, który posiada specjalnie zabezpieczone końcówki”.

Gołębie nieczystości często stanowią problem dla zarządców budynków ponieważ szpecą obiekty, nieprzyjemnie pachną i obniżają komfort odczuwany przez mieszkańców. Ponadto, regularne korzystanie z usług porządkowych oznacza duże wydatki. Głównym powodem stałej obecności gołębi w danym miejscu jest nieprzemyślane dokarmianie tych zwierząt przez ludzi.

,,W naszej ocenie dokarmianie ptaków winno odbywać się w okresie zimy, można ten czas rozszerzyć o okres od końca listopada do pierwszych oznak wiosny, przede wszystkim chodzi o zniknięcie pokrywy śnieżnej. Generalnie ptaki winny żywić się naturalną karmą, której jest pełno w pozostałej części roku w Polsce. Problem odchodów ptaków, w szczególności gołębi, jest tak naprawdę problemem często chaotycznego i flejtuchowatego sposobu dokarmiania ptaków. Winniśmy to robić w karmnikach lub miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości” – ocenia Piotr Jaworski, ekspert Krajowego Inspektoratu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – ,,Rzucanie czego się da i gdzie się da przez okno, na parapety tworzy problem gromadzenia się ptaków w miejscach, które mogą być później zanieczyszczane. Ale wynika to głownie z winy człowieka”.

Gołębie z chęcią wykorzystują dobre intencje człowieka i korzystają na dokarmianiu. Trudno się im dziwić, że nie czują potrzeby zmiany miejsca przebywania skoro otrzymają w jego pobliżu tzw. ,,łatwy pokarm”. Łatwo uzależniając się od ludzi, gołębie tracą naturalne instynkty przetrwania, co może się na nich zemścić w okresie zimowym. Warto pamiętać, że gołębie potrafią o siebie zadbać – jeden ptak jest w stanie przebyć nawet 8km w poszukiwaniu jedzenia. Tymczasem, dokarmiane gołębie szybko tyją i często mają nawet problem z poderwaniem się do lotu, np. lądując na szybie jadącego samochodu. Trzeba również podkreślić, że gołębie potrafią zjeść naprawdę dużo – 80 gołębi jest w stanie zjeść ponad 1 tonę ziarna.

Zalety BirdSystem Plus

To naturalne, że administratorzy i deweloperzy, którym dają się we znaki gołębie, poszukuję przede wszystkim skutecznego sposobu na odstraszenie tych zwierząt. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pogodzić efektywność z bezpieczeństwem. Co ciekawe, innowacyjność BirdSystem Plus opiera się na bardzo prostym pomyśle. ,,Historia wynalazków wykazywała niejednokrotnie, że najprostsze rozwiązania są zarówno najlepsze, i tak się stało w przypadku nowej propozycji odstraszacza – BirdSystem Plus. Zamocowanie końcówki z plastiku na dotychczasowej konstrukcji są właśnie tym tak prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa ptaków. Nie ma praktycznej możliwości zranienia się zwierząt lub ich nabicia na kolce” – informuje Piotr Jaworski z Krajowego Inspektoratu TOZ.

,,Wprowadzenie BirdSystem Plus to dowód na to, że dbamy zarówno o zadowolenie klientów, mających problemy z gołębiami, ale jednocześnie zależy nam na pozytywnej opinii ekologów i instytucji troszczących się o zwierzęta. Wsparcie ze strony Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami jest dla nas bardzo ważne” – komentuje Paweł Ćwierzyński, przedstawiciel BirdSystem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu