Przejdź do treści

Tieto zakończyło podróż po polskich uczelniach technicznych

Tieto Poland, światowy lider branży nowoczesnych technologii, zakończył ponad 10 dniowy rajd po kampusach akademickich uczelni technicznych – Tieto-on-Tour. W wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów Tieto udział wzięło ponad 600 studentów. Akcja prowadzona była w ramach programu „Tieto – Passion for Future”, którego celem jest dzielenie się wiedzą oraz dialog z młodymi programistami.

Podczas Tieto-on-Tour w każdym kampusie obecny był Tieto Mobile Briefing Center (MBC) – 17-metrowy pojazd będący centrum wiedzy na kółkach.  W MBC studenci mogli korzystać z najnowszych technologii w zakresie videokonferencji, komunikacji i technik prezentacji.  Studenci brali udział w serii wykładów dotyczących nowoczesnych technologii m.in. „Telewizja cyfrowa we współczesnych sieciach teleinformatycznych”, czy „Najnowsze technologie wykorzystywane w Mobile Solutions – serwisy i systemy operacyjne”.  Wielu z nich konsultowało interesujące ich zagadnienia oraz problemy i wyzwania współczesnej informatyki z ekspertami Tieto.

Dodatkową atrakcją spotkań ze studentami były całodzienne innowacyjne warsztaty CodeRetreat. Młodzi programiści doskonalili swoje umiejętności poprzez ćwiczenie Test-Driven Development w parach oraz pisanie tzw. „czystego kodu”.   Unikatowa formuła tych warsztatów powstała w USA, a od niedawna jest popularyzowana w Polsce.

Tieto-on-Tour jest międzynarodowym działaniem Tieto Corporation, w ramach którego pracownicy firmy od dwóch lat pokonują morskie i lądowe drogi Skandynawii, Europy Centralnej i Rosji, prezentując ostatnie osiągnięcia w IT, nowe koncepcje oraz pomysły Tieto na to jak usprawnić działalność biznesową i zwiększyć produktywność dzięki rozwiązaniom informatycznym prowadzonym przez firmę.  Podczas Tieto-on-Tour w Polsce pracownicy Tieto odwiedzili pięć uczelni technicznych w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy i Gdańsku.

„Wykłady i warsztaty przeprowadzone w ramach Tieto-on-Tour spotkały się z naprawdę dużym zainteresowaniem studentów. Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale i pozytywne opinie na stronie Tieto Poland na Facebooku. Młodzi programiści zadawali wiele pytań, widać było, że naprawdę interesują się nowymi technologiami.  Widzimy w tych młodych ludziach zapał i pasję, a to najbardziej motywuje nas do podejmowania nowych inicjatyw, podczas których dzielimy się z nimi wiedzą. Niedługo, w ramach „Tieto Passion for Future ruszy nasz kolejny projekt” – mówi Michał Szostkowski, Country HR Manager, Tieto Poland.

„Tieto Passion for Future” to program, poprzez który Tieto pragnie dotrzeć do najlepszych studentów i młodych programistów w kraju, do ludzi posiadających wiedzę, ale również pasję, z którą traktują swoją pracę zawodową. Jest też odpowiedzią firmy na rosnące potrzeby rekrutacyjne związane z jej dynamicznym rozwojem na polskim rynku. W każdym miesiącu zespół Tieto Poland powiększa się o kilkadziesiąt osób.  Do końca 2010 roku liczba pracowników firmy przekroczy 1000, a w przyszłym roku w Tieto Poland pracę znajdzie ok. 250 kolejnych osób.