Humansoft rozszerza sieć Partnerów

Sieć partnerska Humansoftu zyskała kolejny produkt z rodziny Coraxa – MiniCorax, dzięki któremu może dotrzeć do nowych, dotychczas niedostępnych obszarów rynku. Produkt będzie sprzedawany głównie przez resellerów.

MiniCorax, oparty na technologii MS SQL Server, to najnowszy produkt Humansoftu. Rozwiązanie powstało z myślą o firmach „rodzinnych”, zatrudniających od jednej do kilkunastu osób. Na rynku istnieje zapotrzebowanie na taki produkt, gdyż MSP to najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektor w Polsce.

Od pierwszego dnia sprzedaży program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony Partnerów Humansoft. Wielu z nich już kupiło i zainstalowało aplikację MiniCorax u swoich klientów. Jeden z Partnerów, wyspecjalizowany w obsłudze stacji paliw, zamówił nawet kilkadziesiąt pakietów oprogramowania z przeznaczeniem dla sieci stacji tankowania gazu.

– Partner zaufał, że MiniCorax to najlepsze i najtańsze rozwiązanie dla tej grupy klientów. Na stacji gazowej przeważnie działa jeden komputer, a kupując MiniCoraxa można nabyć licencję na jedno stanowisko z możliwością rozszerzenia do trzech. To atut programu – informuje Barbara Pająk, kierownik ds. współpracy z partnerami Humansoft.

Dodatkowo MiniCorax w podstawowej wersji jest wyposażony w Sprzedaż detaliczną. To moduł dedykowany sklepom oraz hurtowniom, który ma na celu przyspieszenie pracy sprzedawców. Standardowo współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak: drukarki fiskalne i wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych czy ekrany dotykowe. Takie funkcje w programach konkurencji są zwykle dodatkowo płatne.

To okazja dla obecnych partnerów Humansoftu do zaistnienia na rynku handlowym z ciekawym produktem. Jest to również interesująca oferta dla nowych resellerów, którzy chcą rozpocząć współpracę z Humansoftem. Mogą oni zapewnić kompleksową obsługę sklepu. Jest to też sposób na długookresową współpracę partnerów z klientami. Nowocześnie zarządzany sklep – z czytnikami kodów, sprawdzarkami cen, ekranami dotykowymi, wymaga stałej opieki informatyka, co wiąże się najczęściej z podpisaniem umowy serwisowej. Taka umowa to pewne źródło przychodów partnera osiągnięte dzięki możliwościom MiniCoraxa – informuje Barbara Pająk.

To nie koniec korzyści dla partnera wynikających ze związania się z Humansoftem. Radomska firma wyznaje zasadę „Nasz klient rośnie razem z nami”. Oznacza to, że jeżeli firma klienta rozrośnie się, partner może obsługiwać go dalej oferując mu kolejne produkty. W ofercie producenta znajdują się również systemy dla większych przedsiębiorstw, są to : humansoft Corax przeznaczony dla sektora MŚP i humansoft HermesSQL dla średnich i dużych firm. Partner, który rozpocznie współpracę z Humansoft od sprzedaży MiniCoraxa ma szansę na dalszy rozwój.

Po wprowadzeniu MiniCoraxa na rynek Partnerzy otrzymali produkt, wyróżniający się w porównaniu do innych systemów występujących na rynku następującymi cechami:

  • funkcjonalnością – Pakiet podstawowy obejmuje moduły wspomagające zarządzanie sprzedażą (w tym szybką sprzedaż detaliczną), rejestrację zakupów, obsługę kas fiskalnych, rachunków bankowych, rozrachunków z klientami i odbiorcami, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, prowadzenie magazynów czy inwentaryzację. Ale to nie wszystko. W standardowej wersji rozwiązania znajduje się także aplikacja CRM oraz gotowe narzędzie, umożliwiające analizowanie poziomu sprzedaży, zakupów i stanów magazynowych. MiniCorax jest przy tym bardzo prosty w obsłudze
  • elastycznością – W zależności od profilu działalności firma może skompletować odpowiedni zestaw aplikacji, dodając np. moduły Książka Przychodów i Rozchodów lub Księga Handlowa, (szerokie możliwości rozbudowy o kolejne moduły oraz dostosowania programu do potrzeb klienta)
  • ceną – program biorąc pod uwagę jego wysoką funkcjonalność i elastyczność oferowany jest w rozsądnej cenie (pakiet podstawowy kosztuje 290zł netto) co nie jest bez znaczenia zwłaszcza na rynku mikro i małych firm – wylicza Barbara Pająk.

W celu wypromowania nowego produktu Humansoft zaplanował liczne działania marketingowe, wspierające dystrybucję MiniCoraxa, w tym także dofinansowanie działań reklamowych podejmowanych przez partnerów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu