Groupon.pl kończy półrocze z milionem użytkowników

Groupon Polska zamyka półrocze z milionem użytkowników i na 12. miejscu wśród stron e-commerce według najnowszego raportu PBI Gemius za sierpień 2010. Portal obecnie działa w 11 największych miastach Polski i ciągle się rozwija.

1 Groupon Polska, Marcin Szałek, PBI Gemius

„Kiedy pół roku temu startowaliśmy w Polsce, zastanawialiśmy się, czy idea zakupów grupowych się u nas przyjmie. Okazało się, że Polacy chcą uczestniczyć w życiu miasta – potrzebują tylko niższych cen. W tak zwanym smart shopping przebijamy wiele krajów zachodniej Europy. To świetnie, że Polacy coraz częściej dają się namówić na wyjście z domu i przetestowanie menu najlepszych restauracji, spektakl teatralny czy rozpieszczający zabieg w SPA. My podwijamy rękawy i pracujemy dalej, żeby wraz z lokalnymi partnerami pokazać jak ciekawie można spędzać wolny czas w mieście” – komentuje Marcin Szałek, country manager Groupon Polska.

W ciągu sześciu miesięcy Groupon.pl dobił do okrągłej liczby miliona użytkowników otrzymujących codziennie informacje o najciekawszych sposobach spędzenia wolnego czasu w mieście. Dziennie serwis odwiedza 180 000 internautów. Zgodnie z danymi Google Analytics, portal od początku działalności odwiedziło 6,6 mln unikalnych użytkowników. Liczba fanów na Facebooku to już ponad 50 000.

Oferty na terenie Warszawy ciągle osiągają rekordowe sprzedaże. Najszybciej, bo w ciągu kilku minut, sprzedały się bilety na spektakl do teatru Polonia. Największą popularnością cieszą się zabiegi upiększające i wyjścia do restauracji. Jednak najwyższą liczbę bonów (7630) sprzedano na usługę Photobox, na wywołanie i przygotowanie książki z wakacyjnych zdjęć. 

Groupon Polska przygotował specjalny portal MyGroupon. Ma on służyć jako ekskluzywny przewodnik po wyselekcjonowanych miejscach w mieście, które zostały sprawdzone przez Groupon i jego użytkowników. Prezentowana wiedza to wynik doświadczenia Groupon, opinii konsumentów i partnerów.

„W ramach współpracy z Groupon.pl nasza oferta trafiła do kilkuset tysięcy użytkowników internetu, wzrosło zainteresowanie stroną Glamstore i wiele osób skorzystało z oferowanej zniżki. Uważam, że marketingowo było to świetne posunięcie” – komentuje Joanna Szachowska, właścicielka sklepów z meblami designerskimi i e-sklepu Glamstore.com.pl.

„Pierwszy Teatr na Grouponie, 5 kolejnych ofert, 2 500 zadowolonych widzów – to chyba najlepsza rekomendacja” – dodaje Jakub Butkowski z teatru Bajka.

źródło/autor: Groupon Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu