Przejdź do treści

Czwarte głosowanie studentów w plebiscycie MediaTory zakończone

Przez dwa tygodnie studenci dziennikarstwa z 11 uczelni publicznych z całej Polski oddawali swoje głosy w tegorocznym Plebiscycie MediaTory. Głosujący spośród nominowanych wybierali dziennikarzy, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze – z punktu widzenia przyszłego redaktora – tory. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu głosowania. W tym roku uprawnionych do oddania głosów było aż 7,5 tysiąca studentów – mówi koordynator tegorocznej edycji, Izabela Mikruta.

Głosy studentów z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Opola, Szczecina, Koszalina, Bydgoszczy, Torunia, Lublina i Olsztyna złożą się na wyłonienie zwycięzców w 9 kategoriach. Nazwiska nagrodzonych poznamy 4 grudnia na otwartej uroczystej Gali rozdania statuetek MediaTorów w Auditorium Maximum w Krakowie. Szansę na statuetkę mają m.in.: Brygida Grysiak, Piotr Pacewicz, Tomasz Machała, Piotr Zaremba, Janusz Weiss, Kuba Strzyczkowski, Tomasz Sekielski czy Martyna Wojciechowska.

Studenci dokonywali wyboru spośród kilkudziesięciu nazwisk w 9 kategoriach: AuTORytet (nagradzani dziennikarze, od których można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów), NawigaTOR (publicyści, dzięki którym nasze poglądy zmierzają własną drogą), TORpeda (nagroda za udowodnienie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać), DetonaTOR (publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie nie tylko w świecie mediów), AkumulaTOR (za ładowanie pozytywną energią), PromoTOR (za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa), ProwokaTOR (nagroda za odważne decyzje, które dają do myślenia), InicjaTOR (nagroda dla dziennikarzy, których działanie pokazuje, że można inaczej) oraz ReformaTOR (nagroda za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem).

W tym roku formuła najważniejszej kategorii AuTORytetu została zmieniona. Do tej pory studenci wybierali tego laureata spośród zamkniętej listy 5 nominowanych, teraz na ankiecie znaleźli listę z kilkunastoma propozycjami oraz puste miejsce na swój typ.

MediaTory organizowane przez studentów dziennikarstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywają się już po raz czwarty. Do tej pory statuetką Plebiscytu zostali uhonorowani tacy dziennikarze jak Hanna Krall, Kami Durczok, Piotr Najsztub, Bogdan Rymanowski czy Wojciech Jagielski.

Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sponsorem Głównym Plebiscytu w tym roku jest Bank Zachodni WBK. Patronami medialnymi są Press, Mediarun, Manko, SMS oraz Radiofonia.

źródło/autor: MediaTory