Comarch MobileID już na Windows Phone

W październiku tego roku Comarch udostępnił nową wersję natywną tokenu mobilnego Comarch MobileID dla Windows Phone, tuż przed debiutem telefonu z tym systemem operacyjnym na polskim rynku.

Comarch MobileID to nowoczesna metoda uwierzytelniania i autoryzacji transakcji działająca na urządzeniach mobilnych. Zadebiutowała w 2004 roku, kiedy to ukazała się wersja działająca na platformie Java. Od tego momentu liczba obsługiwanych systemów mobilnych systematycznie rośnie. Obecnie, oprócz wspomnianej wersji Java, Comarch MobileID działa na smartfonach iPhone i Blackberry,  urządzeniach z systemami operacyjnymi Android i Windows Mobile, a od dzisiaj także na Windows Phone, następcy systemu Windows Mobile.

– Dbamy, aby nowoczesne produkty Comarch były dostępne dla użytkowników bez względu na to, gdzie się znajdują i jakie urządzenia używają. W przypadku Comarch MobileID stawiamy na wysokie standardy bezpieczeństwa, ponadprzeciętną funkcjonalność, przyjazny interfejs dla użytkownika końcowego oraz powszechność zastosowania – aplikacja działała niemalże na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym na telefonach komórkowych. Stawiamy na nowe technologie, dlatego stworzyliśmy wersję Comarch MobileID dla telefonów z systemem Windows Phone. Naszym zdaniem rynek smartfonów zaczyna się w Polsce rozwijać dynamicznie – już dzisiaj smartfony dostępne są prawie dla każdego – komentuje Tomasz Śnieżyński, dyrektor Konsultingu Bezpieczeństwa IT w Comarch S.A.

źródło/autor: Comarch

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu