Stolarka firmy Stolbud Włoszczowa w Corte Verona

Corte Verona to nowopowstały kompleks mieszkalno-usługowy krakowskiego dewelopera Verona Building Sp. z o. o. usytuowany nieopodal centrum Wrocławia. Do jego realizacji wykorzystano drewnianą stolarkę okienną i drzwiową firmy Stolbud Włoszczowa. Naturalny surowiec tworzy oryginalną kompozycję z elewacją wykonaną z cegły klinkierowej oraz ze szklanymi balustradami, dzięki czemu osiedle wygląda imponująco.

Nowe osiedle położone jest przy głównej arterii południowej Wrocławia w pobliżu Parku Grabiszyńskiego. Kompleks ten zgodnie z projektem pracowni Lewicki Łatak powstał na planie czworokąta z wewnętrznym dziedzińcem. Projektanci oraz wykonawcy osiedla, mając na uwadze komfort mieszkańców, zadbali o wysoki standard wykonania oraz najwyższą jakość materiałów wykończeniowych. Zastosowana stolarka pochodzi od sprawdzonego producenta – firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl). Charakteryzuje się ona niezwykłą trwałością oraz ciekawym wzornictwem, które uatrakcyjnia wygląd zabudowy.

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie

Corte Verona przełamuje schemat tradycyjnych osiedli mieszkaniowych. Nowoczesny układ poszczególnych segmentów budynku wprowadza wrażenie dynamiki, a zastosowana naprzemiennie kolorystyka czerwonych i żółtych cegieł elewacji w połączeniu z dużymi przeszkleniami daje wrażenie przestrzenności i lekkości konstrukcji. W projekcie tego luksusowego kompleksu dużą wagę przywiązano zarówno do jego zabudowy, jak i do przestrzeni wokół. Wewnątrz osiedla znajduje się piękny, duży ogród, a na przyległym terenie wkrótce powstaną place zabaw dla dzieci, deptaki spacerowe oraz centrum handlowo-usługowe. Dzięki temu kompleks stanowi idealne miejsce nie tylko do zamieszkania, ale również do rekreacji i odpoczynku. Przy opracowaniu oraz realizacji projektu zadbano o każdy detal, aby zapewnić mieszkańcom wygodę i bezpieczeństwo.

– Do budowy Corte Verona zastosowaliśmy sprawdzone materiały o najlepszej jakości. Staraliśmy się, aby to wyjątkowe osiedle wyróżniało się nie tylko ciekawą, nowoczesną architekturą, ale również wysokim standardem. Z tego względu, m.in. zdecydowaliśmy się na stolarkę z drewna naturalnego. Nadaje ona szykownego wyglądu zarówno elewacji budynków, jak i wnętrzom mieszkań. Uniwersalny charakter tego szlachetnego surowca umożliwia mieszkańcom dokonanie dowolnych aranżacji bez ryzyka uzyskania niespójnej kompozycji. Jest to niezwykle istotne w zabudowie mieszkalnictwa zbiorowego, gdzie każdy ma inne upodobania. Ponadto wysokie parametry techniczne stolarki gwarantują komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, które jest dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby każdy czuł się tu pewnie i swobodnie. W tym celu zadbaliśmy o takie rozwiązania jak: nietłukące się szyby w drzwiach zewnętrznych, balustrady wykonane ze szkła bezpiecznego, system monitoringu działający przez 24 h, a także ogrodzenie terenu osiedla – mówi Robert Michniewski, Dyrektor Techniczny Verona Building Sp. z o.o.

Miejsce łączy w sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne, kameralną i przyjazną atmosferę oraz doskonałą lokalizację. Wszystkie te cechy sprawiają, że wyróżnia się ono spośród innych zespołów mieszkalnych Wrocławia. W Corte Verona znajduje się 376 mieszkań, wśród nich 1-, 2-, 3- i 4- pokojowe. Kompleks już w maju tego roku został oddany do użytku.

– Corte Verona to znacząca inwestycja we Wrocławiu, dlatego udział w jej realizacji jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Do wykończenia osiedla dostarczyliśmy 1300 okien, 385 par fornirowanych drzwi wewnętrznych oraz 12 par drzwi zewnętrznych. Wiemy, że wykonawca z dużą uwagą dokonywał wyboru materiałów i tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze produkty sprostały jego wymaganiom – mówi Daniel Sieczka, Manager ds. Kontraktu z firmy Stolbud Włoszczowa.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.

www.stolbud.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu