PARTEX S.A generuje wstępne wyniki finansowe wypracowane w ciągu III kwartałów 2010 r.

Tagi:

Zarząd Partex S.A. wygenerował wstępną wartość przychodów ze sprzedaży i zysku netto wypracowanych w ciągu III kwartałów 2010 roku.

Wstępna wartość przychodów ze sprzedaży osiągniętych po III kwartałach br. wyniosła ok. 4 646,0 tys. PLN, co oznacza wzrost o ok. 79,5 proc. w stosunku do poziomu przychodów wypracowanych po II kwartałach 2010 r., które zamknęły się kwotą 2 589 tys. PLN. Porównując z przychodami ze sprzedaży wypracowanymi w analogicznym okresie roku 2009 Spółka odnotowała spadek przychodów o 13,9 proc. Spadek przychodów spowodowany był ogólnym pogorszeniem nastrojów konsumenckich i zmniejszeniem wydatków na materiały budowlane i wykończeniowe.

Wartość wstępna zysku netto wygenerowanego w ciągu pierwszych III kw. 2010 r. wyniosła ok. 230,2 tys. PLN, przy ujemnym wyniku finansowym po II kw. br. – 3,4 tys. zł. Porównując z poziomem zysku netto osiągniętym po III kw. 2009 dynamika wzrostu wyniosła ok. 62,3 proc.

Porównując III kw.2010 i III kw. 2009 – spadek przychodów przy jednoczesnym wzroście zysku netto jest wynikiem optymalizacji kosztów i zwiększenia poziomu uzyskiwanych marż netto.

– Tak wysoki wzrost przychodów ze sprzedaży wypracowanych na przestrzeni III kw. 2010 oraz wypracowanie dodatniego wyniku finansowego netto możliwe było do osiągnięcia dzięki prowadzeniu ekspansywnej polityki sprzedaży mającej na celu rozbudowę kanałów dystrybucji, systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej – powiedział Paweł Pajka – Prezes Zarządu PARTEX S.A. – Dzięki dokonywanym przedpłatom uzyskujemy wyższe rabaty – dodaje Prezes Zarządu.

Partex S.A. działa na rynku od 2002 r. Spółka jest dystrybutorem hurtowym materiałów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, boazeria ścienna, parapety, deski i panele podłogowe, podkłady pod panele oraz wiele innych akcesoriów budowlanych. Spółka jest również producentem profili aluminiowych i mosiężnych do glazury, gresu, wykładzin i progów.

Odbiorcami produktów sprzedawanych przez Partex S.A. są hurtownie materiałów budowlanych i sklepy detaliczne prowadzące sprzedaż glazury i produktów do wyposażenia wnętrz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu