Kontel-Telecom uczestnikiem konferencji Cisco Expo 2010

IX edycja konferencji Cisco Expo, która odbędzie się w dniach  28-29 października 2010 r. w Centrum Best Western Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim poświęcona będzie najnowszym rozwiązaniom sieciowym oraz zastosowaniu technologii i infrastruktury IT w biznesie.

Firma Kontel-Telecom, wiodący dystrybutor rozwiązań telekomunikacyjnych zaprezentuje podczas konferencji nowe rozwiązania i urządzenia do komunikacji biznesowej, które zostały certyfikowane i są kompatybilne z rozwiązaniami Cisco.  

Światowy lider w produkcji zestawów nagłownych, amerykańska firma Plantronics pokaże nowe rozwiązania Unified Communications dedykowane dla Cisco. Wśród propozycji firmy Sagemcom, poza rozwiązaniami faxserwerowymi Xmedius, będzie można zobaczyć nowe rozwiązanie Scanning Station, które w dużym stopniu usprawnia obieg dokumentów w przedsiębiorstwie.

Ascom Wireless zaprezentuje zaś kompatybilne z Cisco Call Manager rozwiązania IP-DECT i VoWiFi, a wśród nich m.in. bezprzewodowe, odporne na czynniki zewnętrzne terminale głosowe z lokalizacją użytkowników, zdalnym zarządzaniem i możliwością rozsyłania wiadomości (broadcast, multicast).

Gościem specjalnym Cisco Expo 2010 będzie prof. Leszek Balcerowicz, który na sesji plenarnej wygłosi wykład „Innowacja, a rozwój gospodarki”. W tym roku prezentacje podzielone zostały na dwa bloki tematyczne: techniczny i biznesowy.

Podczas cyklu wykładów omówione zostaną rozwiązania przeznaczone dla sektora publicznego, dla dużych przedsiębiorstw i rynku operatorów telekomunikacyjnych. Przedstawione zostaną rozwiązania skierowane m.in. do branży ubezpieczeń i bankowości. Prelekcje bloku technicznego skupią się na technologiach związanych z bezpieczeństwem sieciowym, centrów przetwarzania danych, telefonii IP i sieci bezprzewodowych. Na tę część złożą się wykłady oraz warsztaty, które odbywać się będą w specjalnym laboratorium.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu