Garmin chirp – dla entuzjastów geocachingu

Garmin wprowadza na rynek bezprzewodowy nadajnik chirp, który przechowuje przydatne miłośnikom geocachingu dane i urozmaica zabawę zarówno poszukującym jak i zakładającym skrzynki, bez potrzeby korzystania z papierowych wskazówek.

Firma Garmin International Inc., spółka zależna Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalnego lidera rynku nawigacji satelitarnej, zaprezentowała produkt o nazwie chirp. Jest to unikalny nadajnik bezprzewodowy, zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośnikach geocachingu. Chirp jest niedrogi, wytrzymały i wodoodporny. Może komunikować się bezprzewodowo z kompatybilnymi przenośnymi urządzeniami Garmin, dzięki czemu zabawa w geocaching staje się bardziej interaktywna i atrakcyjna. Urządzenie docenią zarówno twórcy, jak i poszukujący skrytek. Chirp zapisuje wskazówki, przesyła współrzędne, zlicza odwiedzających i potwierdza, że skrzynka jest w pobliżu.

„Miłośnicy geocachingu zyskują dzięki nadajnikowi chirp nowe narzędzie, wzbogacające zabawę w tworzenie i ukrywanie skrzynek na całym świecie” – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. „Wsłuchując się w potrzeby i uczestnicząc w życiu bardzo aktywnej społeczności miłośników geocachingu, Garmin stworzył jedyne w swoim rodzaju urządzenie, inspirowane popularnymi nowinkami, takimi jak geocaching bez użycia papieru oraz pobieranie informacji o skrzynkach bezpośrednio do urządzenia.”

Geocaching to zaawansowana technologicznie wersja zabawy w chowanego. Uczestnicy w różnym wieku przemierzają teren w poszukiwaniu ukrytych skarbów i przygody. Interaktywne funkcje nadajnika chirp otwierają mnóstwo nowych, pomysłowych sposobów na ukrycie skrzynki. Doświadczeni gracze wykorzystają niezliczone opcje do tworzenia jeszcze bardziej wyrafinowanych skrzynek, zaś początkujący docenią te funkcje chirpa, które pomagają łatwiej zlokalizować ukryte skarby. Chirp jest prosty w obsłudze i chroniony hasłem. Może być programowany przy użyciu dowolnego, kompatybilnego urządzenia bezprzewodowego Garmin, przechowując wskazówki pomocne w geocachingu i inne informacje. Gdy gracze znajdą się w pobliżu skrzynki, zostaną powiadomieni, że jest ona w ich zasięgu. Będą też mogli skorzystać ze wskazówek wczytanych do nadajnika. Gdy użytkownik wróci do skrzynki, którą ukrył, chirp poinformuje go, ilu gości odwiedziło to miejsce.

Chirp jest też niesamowicie pomocny w zakładaniu i utrzymywaniu skrzynek typu multicache. We współpracy z kompatybilnym urządzeniem przenośnym Garmin (takim jak Oregon, Dakota lub najnowszym GPSMAP), chirp automatycznie przesyła współrzędne programu, dzięki czemu inni poszukiwacze mogą zlokalizować każdy etap skrzynki multicache. Jeżeli natomiast użytkownik właśnie wyrusza na poszukiwanie takiej skrzynki, chirp pozwala wczytać współrzędne. Dzięki temu nie trzeba ręcznie wprowadzać wielu zestawów skomplikowanych współrzędnych – wystarczy jeden dotyk i można ruszać do następnego etapu.

Urządzenie jest zaprojektowane i przetestowane przez miłośników geocachingu – bez trudu znosi wymogi zabawy w terenie. Ochrona hasłem gwarantuje, że tylko właściciel może zaprogramować swój nadajnik. Łatwy w wymianie akumulator starcza nawet na rok pracy, co czyni urządzenie jeszcze bardziej przyjaznym w obsłudze. Jego wymiary to 3,3×2,3 cm, zaś waga wynosi mniej niż 30 gram. Dzięki temu chirp z łatwością zmieści się w ulubionych skrzynkach użytkownika – tych już istniejących bądź dopiero planowanych.

Pomocne wskazówki przekazywane przez nadajnik chirp to sposób na geocaching bez użycia papieru. W ten sposób zabawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz przebiega sprawniej, ponieważ informacje o skrzynce można pobrać do urządzenia i bezpośrednio na nim wyświetlić. Kompatybilne modele Garmin przechowują i wyświetlają takie szczegóły, jak lokalizacja, teren, trudność, wskazówki i opis – nie ma już konieczności zabierania ze sobą wydruków. Dowiedz się więcej o geocachingu, o tym, jak zacząć i jak wyeliminować papier na stronie www.garmin.com/geocaching.

Nadajnik chirp to najnowsze, przełomowe osiągnięcie firmy Garmin, która od ponad 20 lat rozwija technologie i innowacje, dzięki którym życie jest lepsze. Sprawiło to, że Garmin jest znakomicie rozpoznawalną marką w branży motoryzacyjnej, lotniczej, morskiej, aktywnej rekreacji i fitnessu. Więcej informacji na temat funkcji i kompatybilności, a także innych produktów i usług firmy Garmin znaleźć można na stronach www.garmin.com, www.garmin.blogs.com i http://twitter.com/garmin.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu