FAZOS nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

FAZOS SA – spółka należąca do Grupy FAMUR – otrzymała nagrodę II stopnia w XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, organizowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Nagroda oraz list gratulacyjny zostały uroczyście wręczone w siedzibie Sejmu RP. Jury konkursu przyznało w tym roku tylko nagrody II i III stopnia – natomiast wyróżnienie I stopnia nie zostało wręczone. Spółka FAZOS została uhonorowana w tym konkursie już drugi raz.

Załoga Fabryki Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS SA jest laureatem konkursu w kategorii „Rozwiązania techniczne i organizacyjne” za dwustopniowy zawór upustowy. Jego zastosowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i efektywność systemów wydobycia. Urządzenie to pozwala na zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w przestrzeniach podtłokowych stojaków. Koncepcja tego elementu została opracowana i wdrożona do produkcji przez załogę FAZOSu. Autorami nagrodzonego projektu są: Wojciech Czempiel, Adolf Drewniak, Grzegorz Rymer i Wiesław Świlak, pracownicy firmy FAZOS.

Jest to już drugie wyróżnienie w Konkursie Poprawy Warunków Pracy, przyznane zespołowi z FAZOS-u. W 2009 roku nagrodę III stopnia w kategorii: „Rozwiązania techniczne i organizacyjne zastosowane w praktyce” otrzymała praca „Zawór zwrotny podpory teleskopowej”.

„Konsekwentnie realizujemy strategię Grupy zakładającą oferowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających efektywność wydobycia, przy jednoczesnym podnoszeniu komfortu i bezpieczeństwa pracy górników. Produkty wszystkich spółek z Grupy FAMUR – w tym FAZOSu – są doceniane przez branżę w kraju oraz za granicą. Jesteśmy przekonani, że stosowane przez nas rozwiązania przyczynią się do rozwoju i podwyższenia standardów procesu wydobycia w polskim górnictwie” – powiedział Wojciech Czempiel, prezes zarządu FAZOS SA.

Głównym celem Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy jest propagowanie prowadzenia prac naukowo-badawczych oraz wprowadzanie rozwiązań organizacyjnych i technicznych wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy.

Grupa FAMUR została wielokrotnie nagrodzona za innowacyjne rozwiązania dla przemysłu wydobywczego, które w znaczący sposób wpływają na efektywność wydobycia i wzrost bezpieczeństwa pracujących w kopalniach górników. W lipcu 2010 roku spółka z Grupy – PIOMA SA została wyróżniona Złotym Medalem podczas czerwcowych Międzynarodowych Targów Poznańskich „Innowacje – Technologie – Maszyny Polska”. Nagroda została przyznana w kategorii „Transfer wyników badań naukowych do praktyki gospodarczej” za lokomotywę szynową PIOMA LDS 80. Ponadto, w 2009 roku spółka PCTG, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych – Katowice 2009” za system FAMAC RSPC. Z kolei system LS FAMAC VIBRO znalazł się wśród zwycięzców trzeciej edycji konkursu Forum Jakości Quality Interantional 2009 w kategorii „QI Produkt Najwyższej Jakości”. Także, podczas MINING EXPO 2008 Grupa FAMUR została wyróżniona – Nagrodą Międzynarodowego Komitetu Organizacyjnego Światowego Kongresu Górniczego za najciekawszą ofertę prezentowaną podczas wystawy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu