BCS Polska dla służby zdrowia

Firma BCS Polska, czołowy polski integrator rozwiązań informatycznych, zapewniających instytucjom mobilność procesów, wdrożył system identyfikacji pacjentów w Powiatowym Szpitalu w Iławie.

Wprowadzony system opiera się na wydruku specjalnych naręcznych opasek, które służą do identyfikacji pacjentów. Szpital został wyposażony w drukarki Zebra HC-100 oraz specjalistyczne opaski przeznaczone na ręce dla pacjentów, zarówno dzieci jak i dorosłych.

„Zakontraktowane usługi obejmowały dostarczenie drukarek Zebra HC-100 wraz z materiałami eksploatacyjnymi oraz ich dwuletni serwis. Ponadto zobowiązaliśmy się do regularnego zaopatrywania szpitala w potrzebne opaski” – stwierdził Tomasz Tomera z BCS Polska.

Drukarki opasek Zebra HC-100 to unikatowe rozwiązanie pozwalające na wydruk białych lub kolorowych opasek dla przebywających w szpitalu, które pomagają identyfikować pacjentów w każdym wieku. Zastosowanie kodów kreskowych podnosi wydajność pracy, zmniejsza koszty, a przede wszystkim ogranicza do minimum ryzyko ewentualnych pomyłek.

„Redukcja kosztów to niezwykle istotny czynnik w działalności każdej placówki służby zdrowia w Polsce. Jednak elementem ważniejszym od oszczędności jest wyeliminowanie ryzyka jakiejkolwiek pomyłki związanej z identyfikacją pacjentów” – mówi Iwona Orkiszewska, Dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Rozwiązanie firmy Zebra jest kompatybilne z niemal każdym systemem informatycznym używanym w polskich szpitalach. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach opaski pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie, a specjalna powłoka antybakteryjna sprawia, że mogą być one bez obaw używane w placówkach służby zdrowia.

źródło/autor: BCS Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu