7milowy realizuje kompleksowe wdrożenie SAP w EcoWipes

We wrześniu br. 7milowy z Grupy BCC podpisał kontrakt na kompleksowe wdrożenie systemu SAP. Projekt jest realizowany w firmie EcoWipes specjalizującej się w produkcji artykułów kosmetyczno-higienicznych.

„Decyzja o inwestycji w system SAP to przemyślany krok. Jako organizacja mamy ambitne cele, w ciągu najbliższego roku planujemy podwoić obroty i zatrudnienie. Dynamiczna ekspansja wymaga wsparcia w stabilnym i rozwojowym systemie, a SAP nam to gwarantuje” – mówi Robert Kosyl, Kierownik Projektu wdrożenia SAP po stronie EcoWipes. „Z racji doświadczenia w branży chemiczno-kosmetycznej i kwalifikacji konsultantów, 7milowy był od początku jednym z głównych kandydatów na partnera wdrożeniowego. Ostatecznie o wyborze przeważyła kompleksowość oferowanych usług w postaci pełnego outsourcingu, administracji platformy serwerowej oraz serwisu aplikacyjnego SAP”.

Prowadzony przez 7milowego projekt jest podzielony na dwa etapy. W październiku br. rozpoczął się pierwszy etap wdrożenia SPRINT – gotowego systemu SAP w zakresie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, planowania produkcji,  sprzedaży i dystrybucji oraz kadr i płac. Pracownicy EcoWipes zaczną pracować z systemem SAP w styczniu 2011 roku.

W ramach drugiego etapu wdrożony zostanie obszar zarządzania gospodarką magazynową – SAP WM, który zostanie udostępniony produktywnie użytkownikom w marcu przyszłego roku. W sumie, z funkcjonalności SAP będzie korzystać 50 pracowników EcoWipes.

„Projekt w EcoWipes to kolejne wdrożenie 7milowego w spółce, która dopiero rozpoczyna swoją biznesową działalność. Nasze doświadczenie przy przedsięwzięciach typu „greenfield” jest unikalne na rynku – w konsekwencji zmniejszamy ryzyko niepowodzenia projektu i już na starcie biznesu pomagamy optymalnie zaprojektować system” – mówi Norbert Wierbiłowicz, Prezes Zarządu w 7milowy.

EcoWipes korzysta z rozwiązania SPRINT w modelu outsourcingu. Hosting i administrację rozwiązania zapewnia Centrum Outsourcingowe Grupy BCC. 

Wdrożenie SPRINT w EcoWipes to kolejne przedsięwzięcie 7milowego w branży kosmetycznej. 7milowy przeprowadził już wdrożenia SPRINT – systemu SAP dla firm średniej wielkości m.in. dla La Rive S.A., Oceanic, Dramers. Obecnie świadczy również usługi serwisu aplikacyjnego w La Rive S.A. – wspiera zdalnie użytkowników systemu u Klienta, odpowiada za rozwój SAP i pomoc techniczną basis.

źródło/autor: Grupa BCC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu