Przejdź do treści

Startuje portal Zwierciadlo.pl

Zwierciadło – wydawca magazynów Zwierciadło, Sens i Cars – debiutuje nowym projektem internetowym. 28 października pod adresem www.zwierciadlo.pl zostanie uruchomiony life-stylowy portal psychologiczny.

Serwis będzie skierowany do grupy użytkowników poszukujących wysokiej jakości treści z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego, podanych w lekkiej i przystępnej formie. Do końca roku portal będzie funkcjonował w wersji testowej. Redaktor naczelną została Aleksandra Biernacka-Szymaniak.

Zwierciadlo.pl tworzy nową przestrzeń w Internecie, uciekając od konwencji „tu i teraz”, w zamian proponując skupienie, refleksję i nieustanny rozwój. Hasło przewodnie „Weź oddech” skłania do zatrzymania się w codziennym pędzie, podarowania sobie chwili wytchnienia i głębszego zastanowienia nad sobą i swoim miejscem w otaczającym nas świecie. Obszary, na które kładziemy nacisk, to psychologia, rozwój osobowy i kultura. Na portalu można już znaleźć wiele interesujących, nigdzie niepublikowanych dotychczas tekstów, a także kilkaset najciekawszych artykułów pochodzących z archiwum magazynów Zwierciadło i Sens. Nie zabraknie też informacji z dziedzin „stylu życia” i kreatywnej rozrywki.

Obok wysokiej jakości zawartości w kategoriach „Uczucia i Relacje”, „Rozwój Osobisty”, „Styl Życia”, „Kultura” i „Planeta”, Zwierciadło.pl zaoferuje także blogi cenionych autorów – m.in. Tomasza Jastruna i Anny Janko, porady ekspertów z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego, m.in. Katarzyny Miller i Doroty Krzywickiej, a także część społecznościową, gdzie pojawią się narzędzia do niebanalnego wyrażania siebie. Na swoim profilu Użytkownik będzie mógł m.in. posadzić, wyhodować, a następnie spersonalizować swoje własne „drzewo osobliwości” oraz wybrać ViP-a – przewodnika po wybranych treściach serwisu. W dziale „7 minut” znajdzie się rozrywka rozwijająca rozmaite umiejętności i wyobraźnię, m.in. psychotesty, quizy, sudoku i inne narzędzia pomagające kreatywnie zarządzać czasem.

„Promując portal, kładziemy nacisk na stałą, stymulowaną reklamami obecność w mediach społecznych, w tym przede wszystkim na Facebook.com, gdzie od początku października działa profil „Weź Oddech” docierający do kilku tysięcy fanów. Prowadzimy też kampanię w wyszukiwarkach internetowych oraz autopromocję w magazynach Sens i Zwierciadło. Dopełnieniem będą partnerstwa, konkursy i działania PR. W związku ze startem portalu nawiązano współpracę z amerykańskim artystą Brianem Dettmerem, przedstawicielem nurtu art pepper, który stworzy rzeźbę nawiązującą do wydań drukowanych Zwierciadła.”

Jak podkreśla redaktor naczelna Aleksandra Biernacka, „dla artysty, podobnie jak dla nas, niezmiernie ważny jest sam proces dochodzenia do zamierzonego celu. Wymaga bowiem uważności, skupienia, codziennej pracy. Zatrzymując się w codziennym pędzie i pozwalając sobie na odrobinę uważności, podobnie jak artysta dajemy sobie szansę na stworzenie czegoś niezwykłego – na osobisty rozwój.” Brian Dettmer sfilmuje żmudny proces tworzenia swej rzeźby techniką poklatkową. Po przewidzianej na początek listopada premierze filmu dzieło wraz z dokumentem audiowizualnym zostanie zlicytowane, a pieniądze przekazane na cele charytatywne.

Nad internetowym odgałęzieniem magazynów Zwierciadło i Sens czuwa oddzielna, specjalnie utworzona redakcja, która będzie odpowiadać za kreowanie unikalnych treści serwisu, codzienną komunikację z użytkownikami oraz rozwój społeczności. Za wykonanie i prowadzenie portalu odpowiada agencja 3xW (www.3xw.pl), za strategię komunikacyjną na Facebook.com oraz film promocyjny – agencja K2 Internet S.A. (www.k2.pl)