Podróż w 3D z Ceramiką Paradyż

Ktoś kiedyś powiedział, że wyobraźnia człowieka nie zna granic. Czy na pewno? Ilu z nas z trudem przeżywało remont łazienki, próbując usilnie wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać z wybranymi w sklepie płytkami? Na pewno wielu. Ceramika Paradyż wsłuchując się w potrzeby swoich klientów stworzyła unikatowe „Multimedialne Studio Projektowania 3D”. Od tej pory zmiana aranżacji wnętrz to czysta przyjemność. Usiądź w wygodnym fotelu, włóż okulary i udaj się z nami w fascynującą podróż w świat 3D…

Wbrew pozorom pomysł stworzenia studia projektowania 3D nie jest zwykłym kaprysem Ceramiki Paradyż. Powstało ono na podstawie dokładnej analizy potrzeb klientów firmy i jest pomocnym rozwiązaniem w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej. Wykreowanie obrazu własnej łazienki w akompaniamencie nowych płytek ceramicznych i innych mebli łazienkowych to nie lada wyzwanie, dlatego…

Współpraca w zakresie projektowania trójwymiarowego rozpoczyna się w jednym z salonów firmowych Ceramiki Paradyż – w Tomaszowie Mazowieckim lub w Łodzi. Klient ma możliwość rozmowy z projektantem na temat własnych potrzeb oraz pomysłów związanych ze zmianą wnętrza. Ten natomiast, aby lepiej zrozumieć preferencje klienta ma możliwość zaprezentowania kilku przykładowych projektów w technologii 3D. Następnie przygotowany zostaje indywidualny projekt, a klient zostaje zaproszony na wirtualny spacer po własnej łazience. Niesamowite, prawda?

Przez wiele lat proces projektowania kojarzył się wyłącznie z płaską wizualizacją, która odzwierciedlała odręczną, trójwymiarową rzeczywistość na płaszczyźnie. Jednocześnie nie miała ona nic wspólnego z unikatowymi możliwościami oferowanymi przez rzeczywistość trójwymiarową. „Multimedialne Studio Projektowania 3D” wprowadza nowe, wysokie standardy w prezentacji produktu i obsłudze klienta. Decyzja o zakupie płytek ceramicznych Ceramiki Paradyż będzie każdorazowo podejmowana przy profesjonalnym wsparciu projektanta i na podstawie indywidualnego projektu w technologii 3D. Celem tych działań jest usprawnienie oraz udoskonalenie procesu aranżacji wnętrz w oparciu o nowoczesne metody projektowania.

Przygotowując multimedialne studio Ceramika Paradyż zadbała o wiele istotnych szczegółów. W trosce o komfort klientów urządzona została miniaturowa sala kinowa, w której projekt wyświetlany jest na dużym ekranie w trybie pełnoekranowym. Oglądający zatapiając się w wygodnym czerwonym fotelu, po założeniu specjalnych okularów, odnajduje się w zupełnie nowej rzeczywistości. Projekt może być również wyświetlany w skali 1:1, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę naszej wyobraźni. Inną opcją, którą oferuje studio jest renderowanie grafiki w czasie rzeczywistym, dzięki której projekt wykonany przez architekta już po kilku chwilach gotowy jest do prezentacji. Funkcja pozwala na zastosowanie efektów maksymalnie zbliżonych do rzeczywistości – realistyczne odwzorowuje oświetlenie dzienne, prezentuje płytki i szkło z efektem załamania światła. Ponadto efekt prezentacji spotęgowany jest dzięki zastosowaniu stereoskopii, dającej wrażenie normalnego widzenia przestrzennego. Opcja ta umożliwia dostrzeżenie wzajemnych zależności przestrzennych poszczególnych obiektów, jak również odległości od obserwatora i głębię sceny.

„Multimedialne Studio Projektowania 3D” powstało dotychczas w dwóch salonach firmowych marki Ceramika Paradyż – w Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi. Bezpłatnie z usług studia 3D może skorzystać każda osoba, która dokonuje zakupu płytek w jednym z nich.

źródło/autor: Ceramika Paradyż

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu