Internet sprzyja ekologii

Strażnik Sumienia na pulpicie zachęca do sortowania śmieci w koszu, nie tylko systemowym. Interaktywny test na stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl uczy jak nie zaśmiecać swojego sumienia! Ministerstwo Środowiska stawia na sieć, żeby przekonywać do właściwego postępowania ze śmieciami w ramach kampanii „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”.

Ostatni tydzień października to początek czterotygodniowej akcji w Internecie będącej elementem kampanii Nie zaśmiecaj swojego sumienia realizowanej od początku roku przez Ministerstwo Środowiska. Na stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl można przeprowadzić interaktywny test dotyczący postępowania z odpadami. Dowiemy się z niego, dlaczego ekologicznie grzeszymy albo przeczytamy radosne „Bóg zapłać!”

Internauci będą też mogli pobrać specjalną aplikację – Strażnika Sumienia. Strażnik co jakiś czas będzie pojawiał się na pulpicie i przypominał nam, żeby nie popełniać grzechów ekologicznych. Kiedy zobaczy, że użytkownik komputera kompresuje dane, napomni: „Pakujesz pliki? Pamiętaj, że foliowa torba, w którą pakujesz zakupy rozkłada się 450 lat!”

Obok aplikacji Strażnik Sumienia i strony internetowej, działania w Internecie będą oparte na kampanii bannerowej, mailingu i aktywności na forach internetowych.

– Wielokrotnie przekonaliśmy się już, że internauci to ludzie, którzy nie są obojętni na ekologię i są chętni do zdobywania nowych informacji jak być eko. Żeby Polacy zaczęli np. sortować  śmieci, muszą się zmobilizować. Jeśli najpierw spróbujesz w Internecie, łatwiej będzie ci w prawdziwym życiu zmienić codzienne nawyki na bardziej ekologiczne. Dlatego realizując ogólnopolską kampanię, zadbaliśmy też o silny element naszej obecności w Internecie – argumentuje Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej w Ministerstwie Środowiska.

Internetową kampanię w ramach Nie zaśmiecaj swojego sumienia wspólnie przygotowują dla Ministerstwa Środowiska Agencja Reklamowa dsk Sp. z o.o. oraz Value Media Sp. z o.o.

W ramach kampanii Ministerstwa Środowiska Nie zaśmiecaj swojego sumienia nadal realizowane są też działania z zakresu reklamy ambientowej. W całym kraju można spotkać strażaków gaszących palące problemy ekologiczne, ekspedientki sklepowe w maskach mówiące o problemie palenia śmieci, a także zobaczyć lokalne pomniki obrzucone śmieciami i przypominające o zjawisku dzikich wysypisk. Więcej informacji: www.ekoanioly.wordpress.com Działania ambientowe realizowane są przez krakowską Grupę Eskadra Sp. z o.o.

Trwająca od początku roku kampania Ministerstwa Środowiska Nie zaśmiecaj swojego sumienia przekonuje Polaków: segreguj śmieci, powiedz stop dzikim wysypiskom, nie pal śmieci w domu i zapobiegaj powstawaniu śmieci. Od wiosny emitowane są spoty radiowe i telewizyjne, w których sympatyczny ksiądz przekonuje wiernych, że właściwe postępowanie ze śmieciami to także sprawa sumienia. Reklamy są obecnie nieodpłatnie emitowane w licznych stacjach prywatnych i publicznych. Zakończyła się kampania reklamowa w prasie.

Kampania Nie zaśmiecaj swojego sumienia jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

źródło/autor: Ministerstwo Środowiska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu