Andrzej Bartosiewicz w home.pl

Do zespołu home.pl dołączył Andrzej Bartosiewicz – wieloletni szef europejskiej organizacji CENTR skupiającej narodowe rejestry domen i kierownik Działu Domen w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK. Dzięki niemu polski rejestr domen znalazł się w lutym br. w pierwszej dziesiątce największych rejestrów narodowych świata.

W home.pl Andrzej Bartosiewicz objął funkcję Business Development Managera w Dziale Rozwoju Biznesu. Odpowiedzialny będzie za koordynowanie współpracą ze strategicznymi partnerami firmy.

Andrzej Bartosiewicz jest doktorem informatyki na Politechnice Warszawskiej.

Ma 36 lat i wieloletnie doświadczenie na rynku usług internetowych. Był Dyrektorem Wykonawczym w COMARCH i Szefem Działu Domen NASK. Przez cztery lata przewodniczył też europejskiej organizacji CENTR zrzeszającej ponad 50 narodowych rejestrów (w tym NASK, NOMINET i DENIC).

Barosiewicz jest postacią rozpoznawalną w świecie Internetu. To on zmienił oblicze rejestru .PL, wprowadzając m.in. program partnerski, a także nowe pionierskie usługi, takie jak Domain Name Testing pozwalającą na próbną rejestrację domen czy Wait List Service. Dzięki niemu polski rejestr domen znajduje się na liście najbardziej innowacyjnych rejestrów na świecie.

Przez pięć lat Andrzej Bartosiewicz był Przewodniczącym i Sprawozdawcą grupy roboczej „Internationalized Domain Names” w Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU-T), a także przewodniczącym delegacji polskiego rządu w ITU-T. Na swoim koncie ma ponad 200 prezentacji i publicznych wystąpień na konferencjach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu