Nowe zasilacze APC Smart-UPS podbijają rynek

Zasilacz APC Smart UPS SMT750I zwyciężył w teście porównawczym zasilaczy UPS przeprowadzonym przez miesięcznik PC World. Zasilacz APC otrzymał w testach imponującą ilość 9,3/10 pkt. zostawiając w tyle produkty swoich największych konkurentów. O uznaniu redakcji dla możliwości nowego zasilacza APC świadczy ponadto nagroda: WYBÓR REDAKCJI 11/2010 PC WORLD.

Supernowoczesny SMT 750i jest przedstawicielem nowej rodziny zasilaczy APC Smart-UPS. Seria przeznaczona do pracy w serwerowniach i szafach sieciowych wyróżnia się zaawansowaną technologicznie konstrukcją oraz zwiększoną wydajnością. Systemy bezprzerwowego zasilania awaryjnego UPS, stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie APC by Schneider Electric, zwróciły uwagę zarówno użytkowników jak i ekspertów.

…Największe wrażenie sprawia Smart z APC. Wygląda jak prekursor nowej generacji zasilaczy, znacznie inteligentniejszych[…]zbudowany został w topologii interaktywnej, z trzema stopniami automatycznej regulacji napięcia. Zwykle takie stopnie zapewniają kilkunastoprocentową korekcję napięcia, w Smarcie posunięto się o krok dalej, dając stopień podwyższający aż o 30 procent. Dzięki temu nawet bardzo głębokie spadki (do 160 V) mogą być korygowane bez korzystania z pomocy baterii… PC WORLD

Uwagę testerów zwróciła „dodana porcja inteligencji”, która pozwoliła na powiększenie ilości informacji o stanie zasilacza, co z kolei umożliwia użytkownikom lepszą gospodarkę czasem i energią dostarczaną przez APC Smart-UPS. Zwrócono również uwagę na nowoczesną konstrukcję, która podwyższa regulację napięcia aż o 30 procent oraz bardzo szybką regenerację baterii. Już dwugodzinne ładowanie pozwala na odbudowanie początkowej pojemności baterii, wystarczających na sześciominutową pracę z maksymalnym 750 VA lub 500 W obciążeniem.

…Jesteśmy niezwykle dumni z wyróżnienia otrzymanego od redakcji PC World. Cieszymy się, że nasze zasilacze zyskują uznanie zarówno użytkowników jak i ekspertów … powiedział Maciej Mączyński, APC by Schneider Electric

Zasilacze Smart-UPS jako jedyne tego typu urządzenia oferują kompleksowe rozwiązania zarządzania energią i informują o zalecanej dacie wymiany akumulatora. Dodatkowe udogodnienie stanowi dołączone oprogramowanie PowerChute®, które umożliwia administratorowi IT zdalne monitorowanie i bezpieczne wyłączanie systemu. Funkcje zarządzania zapewnia SmartSlot — wewnętrzne gniazdo pozwalające na instalację karty, która daje rozszerzone możliwości zarządzania UPS-em przez sieć. Wszystkie urządzenia Smart-UPS zostały zatwierdzone do użytku z architekturą InfraStruXure®. Są one również zgodne z wieloma innymi systemami operacyjnymi oraz platformami do zarządzania siecią.

Interaktywny interfejs LCD w APC Smart UPS, dzięki powiązaniu z systemem diagnostycznym oraz systemem zarządzania energią dostarcza użytkownikowi szczegółowe informacje o bieżącym zużyciu energii. Jasne komunikaty wyświetlane na ekranie obejmują wszystkie niezbędne dane: od numeru seryjnego urządzenia do tematów pomocy w wielu językach. Poza zaawansowaną ochroną danych zasilacze Smart-UPS oferują możliwość pracy w „trybie zielonym”, co pozwala osiągnąć wydajność na poziomie ponad 97% i zapewnia większą oszczędność energii zasilania i chłodzenia w porównaniu z innymi zasilaczami UPS typu line-interactive.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu