Nagroda “Systems Product of the Year”dla procesora TV One C2-6104A

Procesor CORIOview C2-6104A firmy TV One, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest C4i, został wyróżniony tytułem „Systems Product of the Year”. Ta prestiżowa nagroda, ciesząca się uznaniem w przemyśle AV jest przyznawana przez niezależny zespół ekspertów.

Steven Mattingly, dyrektor zarządzający TV One, odebrał nagrodę 8 października z rąk czołowego brytyjskiego aktora komediowego Rufusa Hounda, podczas gali, która odbyła się w Londynie. Czuję się zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę w imieniu TV One. Jej zdobycie wymagało wiele ciężkiej pracy od wszystkich pracowników każdego z działów firmy, w szczególności działu projektowego i produkcyjnego, ale taka chwila jest warta tego wysiłku – powiedział Mattingly.

Tajemnica sukcesu leży w zaprojektowanej i rozwijanej wyłącznie przez TV One technologii skalowania i konwersji CORIO®2  – szkieletu multiviewera C2-6104A.  Niedrogi czterookienkowy procesor przyjmuje sygnały cyfrowe DVI rozdzielczości  1920×1200@60Hz oraz 1080p, a także RGB, komponent i kompozyt do rozdzielczości  2048×2048 o dowolnej częstotliwości odświeżania. Ponadto posiada wiele innych przydatnych funkcji, stanowiąc tym samym dużą wartość dla użytkownika, również ze względu na dobrą cenę – 3205 EUR netto.

Pięć wejść procesora wraz z czterema oknami o dowolnym położeniu i wielkości, każde napędzane silnikiem skalującym Corio2, możemy jednocześnie oglądać na pojedynczym wyjściu DVI-I w dowolnej pożądanej konfiguracji. Arsenał dodatkowych funkcji obejmuje jakość premium skalowania wideo, kaskadowe połączenie kilku urządzeń dla uzyskania większej ilości okien, kolorowe ramki i napisy pod oknami, 50 predefiniowanych przez użytkownika ustawień i możliwość ładowania do 40 plików graficznych typu logo, ekranów testowych, opcjonalna obsługa Tally i UMD , bezszwowe przełączanie oraz kluczowanie do chrominancji i luminancji. 

Technologia CORIO®2 daje olbrzymią przewagę nad innymi procesorami, ponieważ jej oprogramowanie nie jest na stałe zapisane w układzie scalonym, tylko umieszczone w komórkach FPGA (Field Programmable Gate Array).  Pozwala to na dokonanie zmian w każdej chwili, np. dodanie nowych rozdzielczości wyjścia/wejścia lub dodatkowych funkcji. Dostęp do matrycy FPGA jest realizowany przez port szeregowy, więc nowe oprogramowanie może zostać załadowane ze strony TV One w ciągu dosłownie jednej minuty. Dzięki temu oraz regularnym uaktualnieniom i wdrożeniom nowych funkcji przez TV One, nawet ci użytkownicy, którzy posiadają urządzenie od kilku lat, mogą dysponować jego najbardziej aktualną wersją.

Technologia CORIO®2,  na której oparto C2-6104A jest prawdopodobnie najlepszą technologią skalowania dostępną obecnie na rynku. Jesteśmy dumni z fantastycznego przyjęcia tej technologii. Produkt jest stale uaktualniany i zawsze posiada najnowsze funkcje procesorów Corio, co przyczyniło się do ogromnego sukcesu jaki odniósł od momentu jego powstania – podsumował Mattingly.

źródło/autor: C4i Consultants for Industry

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu