Knauf Insulation pomaga w odbudowie po powodzi

Już od trzech miesięcy firma Knauf Insulation wspiera poszkodowanych w tegorocznych powodziach w ramach organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną inicjatywy „Ratunek dla powodzian”. Co miesiąc 1% przychodu ze sprzedaży produktów Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation jest przekazywany na odbudowę zniszczonych domów i instytucji na terenie całej Polski.

Wspólna akcja PAH i Knauf Insulation „Ratunek dla Pwoodzian” przynosi powodzianom realną pomoc. Od sierpnia tego roku firma przekazała już 79 701,95 zł na usuwanie szkód po powodzi. Darowizna pochodzi ze sprzedaży mat i płyt izolacyjnych Ekorolka i Ekopłyta, które zostały objęte 10% rabatem. Akcja potrwa do końca grudnia.

Przyłączając się do inicjatywy „Ratunek dla Powodzian” i zakupując produkty Ekorolka i Ekopłyta firmy Knauf Insulation można pomóc odbudować życie innych osób.

– Rewitalizacja zniszczonych przez żywioł budynków wymaga znacznych nakładów finansowych, które można pozyskać tylko dzięki ofiarności osób prywatnych oraz zaangażowaniu ze strony instytucji i firm. Nasza inicjatywa pozwoli przynajmniej częściowo zrekompensować ogromne straty, które powódź przyniosła tak wielu osobom – mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

Według informacji podanych przez MSWiA straty spowodowane powodzią, która przeszła przez Polskę w maju, czerwcu i wrześniu tego roku szacuje się na 12,5 mld zł. W jej wyniku zostało poszkodowanych około 266 tys. osób z 715 gmin w 14 województwach. Zniszczeniu uległo 18 tysięcy budynków, w tym szkoły, świetlice i domy prywatne. Żywioł odebrał mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią miejsca pracy, nauki a często nawet dobytek całego życia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu