Senioralia 2010 – Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Już w najbliższą niedzielę 24 października w budynku Biblioteki Narodowej w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Senioraliów. W trakcie spotkania, którego organizatorem jest Fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód oraz Biuro Polityki Społecznej m.st. Warszawy, zaplanowano wiele atrakcji skierowanych do środowiska seniorów. Początek o godzinie 11:00.

Dla odwiedzających będą dostępne stanowiska promujące Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz inne organizacje działające na rzecz seniorów. Emporia Telecom zaprezentuje swoje telefony komórkowe dedykowane dla osób starszych. Odwiedzający będą mogli osobiście  przetestować i poznać funkcjonalności telefonów Emporia.

Inne atrakcje przewidziane na ten dzień to przegląd grup artystycznych seniorów: kabaretów, form teatralnych, estradowych, zespołów muzycznych i wokalnych oraz grup tanecznych. Goście Senioraliów będą mogli zapoznać się z ofertą m. in. wydawnictw prawniczych, biur turystycznych, banków.

Senioralia 2010 to kolejna okazja do poznawania się, zaprezentowania dorobku naukowego i artystycznego seniorów, promocji zdrowego i twórczego stylu życia, a także integracji międzypokoleniowej. Intencją przyświecającą organizatorom Senioraliów jest również zwalczanie stereotypu na temat jesieni życia i przedstawianie jej jako czasu nastawionego na aktywność, radość, optymizm i ciekawość świata.

Senioralia odbędą się w budynku Biblioteki Narodowej zlokalizowanym w Al. Niepodległości 213, w godz. 11.00 – 18:00. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód przy której działa Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku oraz Biuro Polityki Społecznej m.st. Warszawy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu