Monitoring pamięci RamTweak od TRANSCENDa

Firma TRANSCEND zaprezentowała oprogramowanie RamTweak, pozwalające overclockerom na bieżące monitorowanie prędkości i temperatury pamięci w czasie podkręcania.

Narzędzie to zostało przygotowane wyłącznie dla kości pamięci TRANSCEND z serii aXeRam Extreme Performance, dając użytkownikom tych pamięci możliwość podkręcenia w celu osiągnięcia jeszcze większej mocy systemu.

W procesie podkręcania najistotniejsze jest rozproszenie ciepła, zapobiegające awarii systemu. Kiedy pamięci osiągają prędkość wyższą niż nominalnie, zużywają więcej energii i generują nadmiar ciepła. Oprogramowanie RamTweak pozwala ustawić alarm ostrzegający o przegrzaniu, który informuje o przekroczeniu przez jeden z modułów pamięci komputera maksymalnej dopuszczalnej temperatury.

Pierwszym produktem współpracującym z oprogramowaniem RamTweak jest pamięć TRANSCEND 4GB DDR3 aXeRam-2400. Zestaw ten, posiadający certyfikat Intel XMP, zawiera dwie identyczne kości DDR3-2400 o ultra szybkiej częstotliwości taktowania 2400 MHz z opóźnieniami 9-11-9-28, zasilane napięciem 1.65V i oferujące teoretyczną przepustowość pamięci do 38,4GB/s.

Oprogramowanie RamTweak wyposażone jest w zakładkę „SPD Info” kompatybilną ze wszystkimi pamięciami Transcend aXeRam. Poprzez wyświetlanie fabrycznych informacji bezpośrednio z modułu pamięci, pozwala ona użytkownikom na lepsze poznanie systemu i dostosowanie go do optymalnej wydajności.

Użytkownicy pamięci aXeRam mogą pobrać bezpłatny program do monitoringu pamięci RamTweak ze strony firmy TRANSCEND: http://www.transcendusa.com/Products/RamTweak.asp

Lista pamięci współpracujących z oprogramowaniem RamTweak będzie w przyszłości rozszerzana.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu