Medal Tomasza Sikory wylicytowany

W czwartek 21 października, kwotą 55,5 tys. zł. zakończyła się w Wirtualnej Polsce charytatywna aukcja medalu olimpijskiego Tomasza Sikory. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rehabilitację kontuzjowanego biathlonisty, Tomasza Dudka.

Aukcja przedmiotu rozpoczęła się w czwartek 14 października, w serwisie aukcyjnym Wirtualnej Polski. To wtedy srebrny medalista z Turynu, Tomasz Sikora, oddał swoje najważniejsze trofeum na rzecz 16-letniego kolegi, Tomasza Dudka. Młody biathlonista uległ poważnemu wypadkowi w maju br., podczas treningu na strzelnicy. Zebrana suma pomoże mu w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Aukcja zakończyła się kwotą 55,5 tys. złotych. Zwycięzcą licytacji został Roland Krause, prezes zarządu Vasserman, sponsora Polskiego Związku Biathlonu. Medal zostanie przekazany zwycięzcy licytacji w piątek, na balu z okazji jubileuszu 40-lecia Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Wirtualna Polska od lat angażuje się w akcje charytatywne, m.in. wspierając w ten sposób Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” czy Narodowy Program „Szukamy Następców Mistrza”, dzięki któremu młodzi skoczkowie mają szansę na stypendia sportowe.

Za pośrednictwem WP licytowano np. kombinezon Roberta Kubicy czy strój reprezentacji otrzymany od Adama Małysza.

http://tomaszsikora.wp.pl

http://aukcje.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu