Wina z najlepszej strony – Winezja.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli win. W wyniku zjednoczenia sił firm AMBRA S.A., notowanego na giełdzie lidera rynku wina w Polsce i JADE Sp. z o.o., tegorocznego laureata Rankingu Deloitte dla najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Centralnej, powstał nowatorski wortal Winezja.pl – wina z najlepszej strony.

Koneserzy z pewnością docenią profesjonalne doradztwo sommeliera, najbogatszą na rynku ofertę szlachetnych trunków oraz niewątpliwy komfort dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu.

Współcześni klienci są coraz bardziej wymagający – oczekują nie tylko szerokiej oferty, ale również doradztwa specjalistów oraz szybkiej profesjonalnej obsługi.

Nasz sklep powstał w odpowiedzi na te potrzeby – objaśnia ideę założenia serwisu Rafał Warmbier, Prezes Zarządu Winezja.pl. – Naszą pasją jest wino, dlatego chcieliśmy stworzyć specjalne miejsce umożliwiające ich zakup w łatwy, a jednocześnie profesjonalny sposób. Budując serwis, kierowaliśmy się trzema wartościami, które zawarte są w skrócie WWW: Wygoda, Wybór, Wiedza. Sklep stanowi połączenie największego w kraju asortymentu win z kompendium wiedzy o tym szlachetnym trunku.

Winezja.pl to miejsce, w którym tajniki sztuki sommelierskiej można zgłębić od podszewki: począwszy od ogólnej wiedzy o winie, jego klasyfikacji, przechowywaniu i podawaniu, przez zakładanie własnej piwniczki, aż po prowadzenie winnic i słownik wymowy terminów winiarskich.

W skomplikowany winny świat wprowadzają internautów najlepsi w kraju eksperci. Tomasz Kolecki-Majewicz, trzykrotny Mistrz Polski Sommelierów, nie tylko ocenia każde dostępne w serwisie wino, ale także prowadzi własny blog. Dzieli się na nim swymi przemyśleniami i winiarskim doświadczeniem. Blog prowadzi również mistrz wariacji kuchenno-winnych Joseph „Józek” Seeletso. Przedstawia on smakowite przepisy na proste, a jednocześnie wykwintne dania oraz proponuje łączenie ich z odpowiednimi rodzajami win.

W serwisie każde wino jest dokładnie scharakteryzowane i opisane. Podawane są również informacje o kraju i regionie, z których pochodzi dana butelka. Użytkownik znajduje praktyczne wskazówki, z jakimi potrawami oraz w jakich kieliszkach serwować wybrane wino.

Dużym atutem wortalu są doskonałej jakości zdjęcia, stworzone przez profesjonalnego fotografa specjalnie dla Winezja.pl, które pozwalają na dokładne obejrzenie każdej butelki. Dzięki funkcji lupy użytkownik z łatwością odczytuje nawet najmniejsze napisy na etykiecie i kontretykiecie, tak jakby trzymał wino we własnych dłoniach. Taka jakość materiałów zdjęciowych stanowi novum wśród polskich internetowych sklepów winiarskich.

Serwis został wyposażony w nowoczesne, interaktywne funkcje. Narzędzia flashowe pozwalają dobrać odpowiednie wino do danej okazji lub serwowanych potraw. Bardziej doświadczeni znawcy tematu mogą wyszukać odpowiednie wino na podstawie preferowanych przez siebie cech, takich jak: smak, aromat, gładkość i budowa wina lub według kraju czy regionu pochodzenia.

Jeśli użytkownik wciąż nie jest pewien, jakie wino wybrać lub ma jakiekolwiek pytania dotyczące sztuki podawania wina, może porozmawiać ze mną telefonicznie – podpowiada Tomasz Koleckim-Majewicz jeden z ekspertów wortalu – Winezja.pl organizuje również ciekawe akcje promocyjne, w których wygrać można m.in. przeprowadzenie degustacji win w domu klienta.

Zakupione wino zostaje dowiezione w terminie wybranym przez klienta. Butelki przewożone są w specjalnie zaprojektowanych na potrzeby Winezja.pl kartonach, testowanych wg certyfikatów ISO. Opakowania te stanowią gwarancję bezpieczeństwa transportu wina, a dowodem na ich skuteczność jest fakt, iż dotychczas nie odnotowano żadnych potłuczeń. Ponadto do każdego zamówienia można pobrać ze strony broszurę zawierającą wiadomości i ciekawostki o zakupionych winach.

Dla wszystkich amatorów wina przygotowano także e-mailowy kurs wiedzy o tematyce winiarskiej. Zawiera on praktyczne ciekawostki dotyczące win i ich podawania. Użytkownik sam może zadecydować, w jakie dni i o jakiej porze będzie otrzymywać wiadomości.

Winezja.pl to nie tylko zakupy czy wiedza o winie. To również miejsce gdzie spotyka się społeczność miłośników wina. Odwiedzanie serwisu i odkrywanie świata tego szlachetnego trunku okazuje się przede wszystkim fascynującą przygodą, którą możemy przeżywać, delektując się winem we własnym fotelu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu