Spółka portfelowa Novainvest S.A. przejmuje operatora telekomunikacyjnego na południu Polski

Interlandia sp. z o.o. – spółka portfelowa notowanego na NewConnect funduszu Novainvest S.A. podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia operatora Internetowego Sferanet z Bielska Białej. Spółki udzieliły sobie wyłączności na rozmowy w sprawie przejęcia do końca br.

W efekcie połączenia ma powstać operator telekomunikacyjny świadczący usługi typu triple-play (telewizja, internet, telefon) dostarczający usługi do przeszło 2500 abonentów w całej Polsce. Będzie to miało istotne przełożenie na przychody notowane przez Interlandię – przychody spółki po przejęciu wzrosłyby do ponad 3 mln zł oraz pojawi się zysk na poziomie EBITDA. W przyszłym roku Interlandia może przeprowadzić emisję akcji i wejść na rynek NewConnect.

„Sferanet to doświadczony dostawca usług typu triple-play działający głównie na terenie Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic i Żywca. To obszar, na którym Interlandia do tej pory nie operowała, stąd rozmowy o przejęciu i włączeniu Sferanet do Interlandii są dla nas bardzo interesujące. Oprócz kwestii geograficznych to również aktualna baza abonentów, których Sferanet ma ponad 1000 z bardzo dużym potencjałem do szybkiego podwojenia tej liczby. Właczając ich do sieci Interlandii, będziemy mieli łącznie ponad 2500 klientów w całej Polsce, a przychody połączonego podmiotu wzrosną o kolejne 2 mln zł.” – mówi Tomasz Bartel, Wiceprezes Zarządu Novainvest S.A.

Interlandia buduje ogólnopolską sieć telekomunikacyjną dostarczającą usługi typu triple-play, tj. telewizję, internet i telefon. Aktualnie Interlandia posiada blisko 1000 abonentow w 3 miastach. Spółka kilka tygodni temu podpisała umowę przejęcia niewielkiego operatora kablowego z centralnej polski. Obecnie trwają prace połączeniowe nowego podmiotu, które mają się zakończyć do połowy grudnia br.

„Jesteśmy już obecni w województwach Mazowieckim i Świętokrzyskim. Tylko w tym roku pozyskaliśmy w nich około 600 nowych abonentów. Dzięki przejęciu Sferanet chcemy dodatkowo pojawić się na południu Polski i zwiększać naszą obecność w tamtym regionie. Wszystko po to aby w ciągu roku osiągnąć masę ponad 3000 abonentów generujących nie mniej niż 3 – 3,5 mln zł przychodów. Będzie się to działo zarówno w drodze rozwoju organicznego w miejscowościach gdzie jesteśmy już obecni, jak i kolejnych przejęć na nowych obszarach. Niewykluczone, że rozwój ten może przyspieszyć, jeśli pozyskamy większy kapitał, dlatego zaczynamy powoli myśleć o upublicznieniu Interlandii. Mogłoby to nastąpić w przyszłym roku. Z drugiej strony spółką interesują się już więksi gracze, więc możliwy jest również scenariusz, w którym Spółka zostanie dokapitalizowana przez któregoś z inwestorów branżowych. Nie wykluczamy również scenariusza, w którym Interlandia mogłaby zostać w całości sprzedana któremuś z dużych operatorów ogólnopolskich, jednak w tym wypadku kluczowym elementem negocjacji będzie wartość transakcji, która musi gwarantować nam wyjście z zamierzonym zyskiem z tej inwestycji. ” – tłumaczy Tomasz Bartel, Wiceprezes Zarządu Novainvest S.A.

Novainvest S.A. posiada 100 procent udziału w kapitale zakładowym Interlandii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu