Przejdź do treści

Znamy już wyniki: Young Interactive Entrepreneur 2010

Wieczorem 20 października w Anglii ogłoszone zostały wyniki finału konkursu Young Interactive Entrepreneur 2010. Zwycięzca – Anup Tapadia – pochodzi z Indii i prowadzi innowacyjną agencję Touch Magix (http://www.touchmagix.com). Marcin Osman- założyciel krakowskiej agencji interaktywnej Someday Interactive –reprezentował nasz kraj w tym konkursie i zaznaczył polską obecność wśród najlepszych specjalistów branży interaktywnej.

Konkurs International Young Interactive Entrepreneur 2010, organizowany przez British Council i Ambasadę Brytyjską, miał na celu uhonorowanie osiągnięć i wsparcie rozwoju młodych przedsiębiorców, działających w branży interaktywnej. Eliminacje do pierwszego etapu, dla kandydatów z Polski, odbyły się w Warszawie. W ich ramach wyłoniony został polski Young Interactive Enterpreneur – Marcin Osman. Oprócz polskiego kandydata, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się młodzi przedsiębiorcy z takich krajów jak: Chiny, Indie, Estonia, Indonezja, Liban, Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Rosja, Arabia Saudyjska i Turcja.

Dla finalistów został przygotowany wyjazd do Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mieli m.in. spotkanie z redaktorami brytyjskiego magazynu „Wired” (http://www.wired.com) w Vogue House oraz Ianem Livingston’e.  Jest on autorem ponad 20 książek o tematyce fantasy, współzałożycielem Games Workshop oraz stoi za sukcesem takich legendarnych już gier jak: Tomb Raider czy Hitman. W drugim etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie m. in. przedstawić prezentację na wybrany temat oraz zmierzyć się z pytaniami jury. Oprócz tego finaliści uczestniczyli w licznych szkoleniach, spotkaniach organizowanych przez czołowych przedstawicieli brytyjskiej branży interaktywnej. Każdy z nich mógł również podać propozycję 5 osób – „guru” branży – z którymi marzyłby się spotkać osobiście.

Zwycięzcą YIE został Anup Tapadia. Jedną z nagród  konkursowych jest zaproszenie do Klubu Młodych Przedsiębiorców Działających w Branżach Interaktywnych, które daje możliwość rozwoju zawodowego oraz udziału w przedsięwzięciach związanych z sektorem kreatywnym. Jest to inicjatywa otwierająca szerokie możliwości przed osobami, które zdecydowały się rozwijać swoje przedsiębiorcze umiejętności w branży interaktywnej.

źródło/autor: Someday Interactive