Prezes OKNOPLAST w „dziesiątce wspaniałych”

Prezes OKNOPLAST, Mikołaj Placek został finalistą prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku 2010 organizowanego przez Ernst & Young. W przedsięwzięciu nagradzani są menedżerowie, którzy są nie tylko skuteczni biznesowo, lecz także odpowiedzialni społecznie.

W tegorocznej edycji konkursu jury przedsięwzięcia, pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego, wybrało trzynastu przedsiębiorców z dziesięciu firm. Przy ocenie kandydatów pod uwagę był brany szereg czynników, m.in.: ich przedsiębiorczość, wyniki finansowe prowadzonych przedsiębiorstw, strategia firmy, działalność międzynarodowa, innowacyjność, a także relacje z pracownikami i otoczeniem. Spośród finalistów wyłoniony zostanie zwycięzca, którego poznamy 27 listopada podczas uroczystej gali finałowej konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2010. Będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu w Monte Carlo.

Przedsiębiorca Roku Ernst & Young to jedyna tej skali międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych na świecie przedsiębiorców. Konkurs jest organizowany od 1986 roku. Polska przystąpiła do programu w 2003 roku. W Ameryce – gdzie narodziła się idea konkursu – program ten określa się mianem biznesowych Oskarów. Jury konkursu, w pełni niezależne od Ernst & Young, kieruje się w procesie oceny kandydatów takimi kryteriami jak: strategia firmy, jej ekspansja międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym firma funkcjonuje.

OKNOPLAST jest czołowym producentem okien PVC na rynku polskim i europejskim. Produkty firmy są dostępne w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz we Francji. Sprzedaż okien firmy odbywa się poprzez sieć ponad 300 autoryzowanych Biur Handlowych w Polsce i ponad 600 w Europie. Od początku istnienia firma sprzedała ponad 2 200 000 okiennych, a globalna liczba klientów przez 16 lat działalności przekroczyła 800 tysięcy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu