Nowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania magazynów w ofercie BCS Polska

Firma BCS Polska, czołowy polski integrator rozwiązań informatycznych, zapewniających instytucjom mobilność procesów, wprowadziła do swojej oferty nowy produkt – innowacyjny system monitoringu magazynów oraz sortowni we współpracy z niemiecką firmą DIVIS. 

System monitoringu magazynów DIVIS działający w oparciu o kamery przemysłowe CCTV i lokalizację oraz skanowane dane pozwala na precyzyjne śledzenie towarów i paczek na terenie objętym dozorem. Rozwiązanie może być zintegrowane z systemem zarządzania magazynem, co przekłada się na możliwość bardzo dokładnej i szybkiej lokalizacji towarów w hali magazynowej.

„Dotychczasowe systemy monitorowania magazynu wymagały mocnego zaangażowania personelu, zwłaszcza w przypadkach uszkodzenia czy kradzieży przesyłek. Unikatowy system zaprojektowany przez inżynierów firmy DIVIS umożliwia niespotykane do tej pory możliwości śledzenia towaru w procesie pakowania, sortowania magazynowania oraz crossdock-u. System pozwala precyzyjnie, szybko i intuicyjnie zlokalizować zaginiony bądź uszkodzony towar i wyeliminować na przyszłość przyczyny jej powstawania” – stwierdził Jacek Cyran, dyrektor oddziału Warszawa BCS Polska.

Aplikacja dzieli się na dwa podsystemy, przystosowane do obsługi procesów sortowania paczek oraz logistyki magazynowej.

„Jedną z zalet tego systemu jest prewencja – monitorowani pracownicy magazynu z największą pieczołowitością przykładają się do swoich zadań. Ponadto system pozwala szybko działać w razie niepożądanych zdarzeń. Osiągnięta w ten sposób optymalizacja procesów magazynowych przekłada się na postrzeganie dostawcy jako solidnego partnera biznesowego” – dodał Jacek Cyran.

BCS Polska zapewnia projektowanie, następnie wdrażanie oraz obsługę serwisową systemu DIVIS na terenie Polski. System z sukcesem funkcjonuje w kilkudziesięciu magazynach w krajach Europy Zachodniej, głównie w Niemczech i we Francji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu