Przejdź do treści

Jesienny semestr wykładów w DM BOŚ

Cykl szkoleń organizowany przez DM BOŚ S.A., GPW i FERK jest kolejną wspólną inicjatywą na rzecz edukacji inwestorów. Nowością w ofercie edukacyjnej Domu Maklerskiego BOŚ S.A. skierowanej do inwestorów są interaktywne webinary.

Działania edukacyjne skierowane do inwestorów chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego, prowadzone przez ekspertów DM BOŚ S.A. i warszawskiej giełdy, od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od 2008 roku w 35 szkoleniach prowadzonych we współpracy z FERK uczestniczyło ponad 2 600 inwestorów.

„Idea budowania akcjonariatu obywatelskiego w Polsce z całą pewnością powinna być realizowana w oparciu o długofalową edukację finansową. Pionierem w organizacji tego rodzaju inicjatyw jest Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego, dlatego nasze Biuro już trzeci rok nieprzerwanie wspomaga działania Fundacji. Chcemy, aby był to nasz wkład w budowę akcjonariatu obywatelskiego.” – powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

W trakcie najbliższego cyklu szkoleń omawiane będą zagadnienia dotyczące analizy technicznej oraz Indywidualnych Kont Emerytalnych. Udział w wykładach jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji na stronie www.ferk.pl. 

Jesienne warsztaty poświęcone analizie technicznej, odbędą się w pięciu miastach Polski: 19.10 w Białymstoku, 4.11 w Katowicach, 18.11 w Gdańsku, 8.12 w Poznaniu i 7 grudnia w Szczecinie. Prowadzącym wykłady będzie znany komentator i analityk giełdowy Grzegorz Zalewski z DM BOŚ S.A. oraz Michał Pietrzyca, analityk techniczny DM BOŚ S.A, a także Bogdan Kornacki z GPW. Podczas szkoleń, prelegenci omówią m.in. w jaki sposób dokonywać selekcji instrumentów inwestycyjnych w oparciu o analizę kluczowych wskaźników analizy technicznej czy ocenę sytuacji rynkowej. Prowadzący zajęcia skupią się również na narzędziach analizy technicznej.

Natomiast Jacek Tyszko z DM BOŚ S.A. oraz Bogdan Kornacki z GPW w trakcie wykładu odbywającego się 24.11 w Warszawie wskażą główne zasady funkcjonowania oraz korzyści wynikające z posiadania IKE.

Dla inwestorów zainteresowanych udziałem w szkoleniu bez wychodzenia z domu, DM BOŚ S.A. przygotował cykl bezpłatnych webinarów dostępnych na stronie internetowej Biura.

W ich trakcie uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z zasadami inwestowania na rynku forex, zaletami rachunków IKE, a także komentarzami rynkowymi i zasadami inwestowania w najnowsze instrumenty giełdy – fundusze ETF. Aby wziąć udział w szkoleniach wystarczy zarejestrować się na stronie www.bossa.pl/szkoleniaonline/.

„Program szkoleń internetowych uruchamiamy przede wszystkim z myślą o nowych inwestorach, przyciągniętych na giełdę ostatnimi mega-prywatyzacjami. Uważamy, że tego typu inicjatywy jak nasza są  konieczne, ponieważ pomimo 20 lat funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce, wciąż nie doczekaliśmy się jednolitego programu edukacji finansowej” – dodał Michał Wojciechowski.

Webinary odbywają się trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. W ich trakcie na ekranach swoich monitorów uczestnicy zyskują podgląd do aplikacji uruchomionych na komputerze eksperta DM BOŚ S.A., który dodatkowo komentuje i objaśnia wykonywane czynności. Podczas szkolenia możliwe jest również zadawanie pytań za pośrednictwem czatu.

Aktualna lista szkoleń oraz webinarów dostępna jest na stronie bossa.pl.