Invigo zwiększa premie finansowe dla klientów

Ponad 75% wszystkich kredytów hipotecznych udzielanych klientom, którzy korzystają z pomocy Invigo – pierwszego w Polsce internetowego pośrednika, to kredyty o wartości poniżej 350 tys. PLN. Dlatego firma postanowiła podwyższyć premię wypłacaną klientom za skorzystanie z jej usług dla niższych kwot kredytu. Maksymalna premia pozostaje bez zmian i może wynieść nawet 3 000 PLN. Invigo ma już w swojej ofercie kredyty hipoteczne 22 banków.

Invigo, jako pierwszy w Polsce pośrednik oferujący kredyty hipoteczne wypłaca swoim klientom premię finansową, zależną od kwoty zaciąganego kredytu. Dzięki niskim kosztom funkcjonowania firma może zaproponować swoim klientom nie tylko identyczne warunki kredytu, jakie dostaną w danym banku, ale także specjalną premię finansową, za skorzystanie z jej pośrednictwa. Po analizie struktury wartości udzielanych kredytów firma zdecydowała się podwyższyć stawki specjalnej premii dla kredytów o niższej wartości.

„Do tej pory na najwyższe premie liczyć mogli klienci, którzy zaciągali duże kredyty. Jeśli ich wartość przekraczała milion złotych, klient otrzymywał od nas aż 3 000 złotych. Dziś podwyższamy wysokość premii dla kredytów o niższej wartości, widząc, że są one najpopularniejsze wśród naszych dotychczasowych klientów. Tym samym chcemy zwiększyć liczbę klientów, którzy otrzymają atrakcyjną premię” – mówi Łukasz Wojcieszak, Prezes Invigo.

Dzięki zmianom wysokości stawek premii obecnie każdy klient, który skorzysta z pośrednictwa Invigo otrzyma cashback. Nagroda jest wypłacana na przedpłaconej karcie płatniczej Visa.

„Środki przeznaczane na inwestycję w nieruchomość to najpoważniejszy, ale nie jedyny wydatek dla osób zaciągających kredyt mieszkaniowy. Zwykle trzeba liczyć się także z koniecznością opłacenia notariusza, czasem opłatą za dokonanie wyceny nieruchomości. Te koszty, choć w porównaniu z wysokością kredytu niewielkie, trzeba jednak ponieść. Jeśli klient decyduje się na skorzystanie z pomocy Invigo, dzięki naszej premii może odciążyć swój budżet. Dzięki zmianie stawek cashback dla najczęściej zaciąganych kredytów, a więc tych do 350 tys. złotych, premia sięga teraz nawet  900 złotych – tłumaczy Łukasz Wojcieszak– żaden inny pośrednik na rynku nie oferuje takiej premii – dodaje.

Premia finansowa za skorzystanie z usług Invigo to jednak tylko dodatkowa korzyść. Główną przewagą Invigo jest fakt, że klient może zaciągnąć kredyt hipoteczny w zasadzie bez wychodzenia z domu, korzystając z Internetu oraz dzięki telefonicznemu wsparciu konsultanta Invigo. Pomoże on wybrać najlepszą ofertę, skompletować niezbędne dokumenty, które następnie odbierze pracownik Invigo i dostarczy za klienta do banku. Na końcu klient umawiany jest na wizytę w oddziale wybranego banku gdzie podpisze umowę. Potem konsultant Invigo przypilnuje, aby środki z kredytu zostały wypłacone na czas, a następnie zadba o wypłatę klientowi premii.

„Ponad dwa tysiące premii, jakie otrzymałam od Invigo jest miłym, dodatkowym uzupełnieniem całego wsparcia, które gwarantuje firma. Największym atutem był dla mnie zaoszczędzony czas oraz to, że mogłam  zobaczyć wszystkie oferty, jakie obecnie mają banki. W końcu to zawsze klient ostatecznie decyduje, który bank wybierze. Eksperci Invigo pomogli mi dokonać tego wyboru i wzięli na siebie praktycznie wszystkie formalności. To było szczególnie istotne, gdyż byłam w tym czasie w ciąży i dodatkowy wysiłek związany z załatwianiem formalności byłby z pewnością odczuwalny. W zasadzie, poza dniem podpisania umowy nie musiałam nigdzie jeździć, a to dla mnie bardzo cenne” – mówi Pani Agnieszka, która skorzystała z pośrednictwa Invigo dwukrotnie, refinansując kredyt brata na stałe pracującego za granicą, a następnie zaciągając kredyt na zakup własnego mieszkania.

Premia jest przekazywana w formie przedpłaconej karty płatniczej Visa. Karta pozwala na dokonywanie zakupów we wszystkich sklepach, w których akceptowane są karty Visa. Można też płacić nią za zakupy w internecie. Dodatkowo karta uczestniczy w programie rabatowym zapewniającym zniżki od 5% do 20% w wybranych sklepach – np. w Decorador, Batycki, salonach Thalgo, Stefanel.

Dotychczasowa praktyka pokazuje, że klienci najczęściej zaciągają przy pomocy Invigo kredyty do wysokości 350 tys. PLN. Stanowią one ponad 75% wszystkich udzielanych dzięki firmie kredytów. Średnia wypłacanego kredytu wynosi 260 tys. PLN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu