eo Networks S.A. po raz kolejny wśród najlepszych w Europie

eo Networks S.A. został laureatem XI edycji Rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2010. W zestawieniu, uwzględniającym najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej, spółka zajęła 29. pozycję. Jest to szóste z rzędu wyróżnienie dla eo Networks S.A. w tej klasyfikacji. Według tegorocznego rankingu spółka w latach 2005-2009 osiągnęła wzrost przychodów na poziomie 465%.

Uroczysta Gala, na której zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji prestiżowego rankingu odbyła się 19 października br. w Warszawie. W zestawieniu brano pod uwagę firmy z 10 krajów Europy środkowej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia. Ranking tworzony przez renomowaną firmę Deloitte jest dla nas bardzo cenny. Potwierdza on dużą dynamikę rozwoju naszej firmy osiągniętą dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Pozwala nam także odważniej patrzeć w przyszłość, szczególnie w kontekście planowanego połączenia z Betacom S.A.” – mówi Stefan Batory, Prezes Zarządu eo Networks S.A.

To już kolejne tego typu wyróżnienie przyznane eo Networks S.A. Firma jest laureatem rankingu Technology Fast 50 CE już od 6 lat, co świadczy nie tylko o dynamicznym, ale również stabilnym wzroście. „Skutecznie realizujemy przyjętą strategię rozwoju, a kolejne wyróżnienia tylko utwierdzają nas w przekonaniu, iż droga, którą obraliśmy jest właściwa” – dodaje Stefan Batory z eo Networks S.A.

Firma programistyczna eo Networks istnieje na rynku od 2001 roku. W swojej działalności koncentruje się na projektowaniu i budowaniu rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw z sektorów finansowego, technologicznego, mediów i telekomunikacji. Oferta eo Networks S.A. obejmuje m.in.: usługi w zakresie planowania strategicznego, budowania aplikacji i systemów, narzędzi komunikacyjnych, architektury informacji oraz zarządzania treścią, budowy intranetów, ekstranetów oraz pełnej ekspertyzy dotyczącej wyboru rozwiązań sprzętowych, sieciowych oraz oprogramowania.

Do klientów EO NETWORKS S.A. należą m.in.: Bank Pekao S.A., Noble Bank, Open Finance S.A., ATM S.A., Onet.pl, Komisja Nadzoru Finansowego, a około 30% usług programistycznych jest sprzedawana do klientów z Niemiec.

Ranking Technology Fast 50 to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej, oparty o procentowy wzrost ich przychodów w okresie pięciu ostatnich lat. Tegoroczny ranking jest 11 edycją konkursu i zgromadził firmy z dziesięciu krajów Europy Środkowej: Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Estonii, Węgier, Litwy, Polski, Rumunii, Serbii oraz Słowacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu