E-zakupy tylko z bezpieczną e-portmonetką

Aby w pełni chronić cyfrowy świat swoich klientów, Panda Security do najnowszych programów w wersji 2011 załącza kartę internetową, która umożliwia bezpieczne zakupy w internecie. Jest to rodzaj elektronicznej portmonetki, pozwalającej na dokonywanie płatności on-line bez ryzyka kradzieży pieniędzy z bankowego konta. Ponadto e-portmonetka od Panda Security zapewnia całkowitą kontrolę wydatków, bez obaw o wyciek takich danych jak hasło do konta bankowego, czy numer karty kredytowej. Szczegóły i konkurs na stronie: http://www.pspolska.pl/bezpiecznezakupy/.

Nawet małe zakupy w elektronicznej księgarni mogą stać się źródłem wielkich kłopotów. Wystarczy, że nasze dane zostaną przechwycone przez cyber-przestępców, a nasze konto zostanie błyskawicznie opróżnione. Techniki przestępców są tak zaawansowane, że nie wystarczą programy antywirusowe ani renoma i zabezpieczenia sklepu. W uproszczeniu istnieje ryzyko, że nasze dane mogą zostać skradzione „po drodze” nigdy nie docierając do prawdziwej strony e-sklepu. Tymczasem podanie swoich danych i numeru karty to konieczność by transakcja doszła do skutku. W takiej sytuacji można albo w poczuciu bezradności wrócić do tradycyjnych zakupów albo sprawić sobie elektroniczną portmonetkę.

Elektroniczna portmonetka to sprytny sposób na internetowych rabusiów. Działa ona podobnie jak przedpłacone karty telefoniczne. E-portmonetka wcale nie jest wirtualna, to plastikowa karta, która posiada swój numer i do złudzenia przypomina tradycyjną kartę płatniczą. W praktyce jej działanie jest proste. Powiedzmy, że podczas wirtualnych zakupów znaleźliśmy interesujące nas bilety lotnicze. Gdy znamy już ich cenę przystępujemy do płatności. Najpierw ze swojego konta przelewamy kwotę odpowiadającą cenie biletów na subkonto elektronicznej portmonetki. Dopiero wtedy wypełniamy formularz na stronie e-sklepu, ale zamiast danych karty kredytowej podajemy dane wirtualnej portmonetki. Dzięki temu hakerzy, nawet gdy przechwycą nasze dane, nie będą mieli dostępu do naszych pieniędzy zgromadzonych na koncie lub dostępnych za pośrednictwem tradycyjnych kart kredytowych.

Aby promować bezpieczne zakupy w sieci Panda Security przygotowała dodatkowe atrakcje dla posiadaczy e-portmonetki. Właściciele cyfrowego portfela mogą wziąć udział w konkursie na http://www.pspolska.pl/bezpiecznezakupy i wygrać dodatkowe trzy miesiące licencji na kupiony program lub upominki w portalach Nexto oraz ipla, m.in. filmy, audiobooki, e-czasopisma czy ebooki. Wystarczy kupić jeden z programów zabezpieczających Panda Security.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu