22. McCafe w Polsce już otwarte

W nowootwartej restauracji McDonald’s zlokalizowanej w Polkowicach działa kolejne McCafe. Tym samym na kawiarnianą ofertę McDonald’s składają się już w Polsce 22 lokalizacje.

1 McCafe, McDonald’sMcCafe to wydzielona funkcja kawiarniana różniąca się od pozostałej części klasycznej restauracji zarówno wystrojem wnętrza jak i jego wyposażeniem. Ale McCafe to przede wszystkim całkowicie odmienna oferta napojów oraz deserów. Wszystkie kawy przygotowywane są z wysokiej jakości świeżo mielonej kawy ziarnistej, Arabiki typu Premium. Oferowane są zarówno napoje gorące jak i kawy mrożone. Gościom McCafe zamówiona kawa serwowana jest w porcelanowych filiżankach, kubki papierowe używane są wyłącznie w przypadku zakupu „na wynos”.

Miłośnicy deserów mogą w McCafe wybierać spośród ponad 20 pozycji. Oferta obejmuje między innymi różne rodzaje sernika, szarlotkę, ciasto z truskawkami, tiramisu, muffiny, czy też wypiekane na miejscu w restauracji croissanty.

Otwarcie w Polsce restauracji McDonald’s wzbogaconych o opcję McCafe to kolejny krok konsekwentnej realizacji strategii firmy uwzględniającej duży potencjał polskiego rynku w tym segmencie. Doświadczenie i wyniki z działających już 22 lokalizacji potwierdzają słuszność tej decyzji. Konsekwencją tego będzie dalszy dynamiczny rozwój tej opcji w najbliższym czasie. Kilka obiektów McDonald’s tego typu jest aktualnie w końcowym stadium budowy.

Koncepcja McCafe liczy sobie już 17 lat. Pierwszy lokal tego typu otworzyli Australijczycy w Melbourne. Obecnie na całym świecie działa ponad 1500 lokali McDonald’s z opcją McCafe, z czego w Europie 1100 lokalizacji. Europejskim liderem są Niemcy, którzy otworzyli ponad 780 obiektów tego typu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu