Trane oferuje konserwację automatyki systemów HVAC

Dla właścicieli budynków, kontrolowanie kosztów generowanych przez systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) jest sprawą najwyższej wagi. Systemy zarządzania budynkami odgrywają w tym względzie ważną rolę. Firma Trane wprowadza obecnie nowy program usług zapewniający okresową konserwację zapobiegawczą i optymalne wykorzystanie tych systemów

Usługa serwisowa Trane dotycząca układów sterowania obejmuje regularne monitorowanie i regulowanie istniejących systemów sterowania HVAC. Pozwala to na na optymalne wykorzystanie instalacji przy utrzymaniu jak najniższych kosztów ich działania i konserwacji.

“Efektywność systemu zarządzania budynkiem (BMS) przekłada się w bezpośredni sposób na wysokość całkowitych kosztów eksploatacji systemów HVAC” – powiedział Jose Laloggia, który w firmie Trane odpowiada za dział usług serwisowych i części zamiennych na obszar Europy, Bliskiego Wschodu, Indii oraz Afryki. “Usługa Trane dotycząca układów sterowania zapewnia klientom optymalne wykorzystanie systemów, dzięki czemu przyjęte strategie oszczędzania energii nieprzerwanie przynoszą zamierzone rezultaty.”

Nowy program uzupełnia oferowaną od lat przez firmę Trane usługę konserwacji zapobiegawczej maszyn i elementów systemu HVAC . Usługi dotyczące układów sterowania oraz kontrakty typu „Select” firmy Trane, skupiające się na serwisowaniu sprzętu mechanicznego, są przeznaczone do równoległego zastosowania i pozwalają na zaoferowanie kompleksowego rozwiązania, wychodzącego na przeciw potrzebom klientów. Podobnie jak w przypadku kontraktów typu „Select”, klienci mają do wyboru jeden z czterech dostępnych zakresów usług, poczynając od konserwacji zapobiegawczej, po usługę kompleksową.

Program ten wynika z kluczowego znaczenia układów sterowania budynkiem, które stanowią „mózg” systemów HVAC i bezpośrednio wpływają na parametry sprawności energetycznej budynku, działanie zainstalowanego sprzętu oraz na wygodę i zadowolenie użytkownika budynku.

Wprowadzane z biegiem czasu nieznaczne zmiany i regulacje automatyki mogą doprowadzić do obniżenia efektywności lub mechanicznego zużywania się elementów systemu. Regularne serwisowanie elementów sterujących przez firmę Trane przyczynia się do zapobiegania nagłym awariom systemów. Przeprowadzane są także aktywne oceny osiągów eksploatacyjnych budynku, mające na celu znalezienie i wskazanie ewentualnych niedoskonałości. W zakres usług konserwacyjnych wchodzą także prace modernizacyjne automatyki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu