ROBYG: Ostatni dzień zapisów

Dzisiaj kończą się zapisy na akcje ROBYG S.A. dla inwestorów indywidualnych. Ich przyjmowaniem zajmuje się Dom Inwestycyjny BRE Banku. 

Pierwsza publiczna oferta akcji ROBYG S.A. obejmuje 39 mln akcji. Dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 3 mln walorów. Środa 20 października jest ostatnim dniem przyjmowania zapisów. Pozostałe 36 mln akcji obejmą inwestorzy instytucjonalni. Łączna wartość emisji, przy cenie 2 zł za akcję, wynosi 78 mln zł.

– Nie możemy w tej chwili podać szczegółowych danych, ale spodziewamy się znacznego zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych. Podobnego jak w przypadku inwestorów instytucjonalnych, którzy w trakcie budowania Księgi Popytu wyrazili zainteresowanie liczbą akcji przekraczającą wielkość emisji – podkreśla Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG S.A.

ROBYG jest jednym z największych deweloperów w Polsce, a jego oferta publiczna największą w branży w ciągu bieżącego roku. Środki pozyskane z emisji zamierza w większości przeznaczyć na rozbudowę banku ziemi w Warszawie o nowe atrakcyjne lokalizacje. Od stycznia do czerwca spółka sprzedała 287 mieszkań (sprzedaż netto), niemal tyle samo, co w całym ubiegłym roku. Przychody ze sprzedaży za sześć miesięcy wyniosły 141 mln zł, a zysk netto wyniósł niemal 14 proc.

Zapisy na akcje ROBYG S.A. można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

źródło/autor: TBT i Wspólnicy

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu