Nowa elektrownia wodna w województwie podlaskim. MEW S.A. zainwestuje 3 mln zł

MEW 4, spółka zależna MEW S.A., zbuduje małą elektrownię wodną w województwie podlaskim. Inwestycja której koszt szacowany jest na ok. 3 mln zł zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2011 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka z grupy kapitałowej MEW S.A. podpisała umowę dzierżawy gruntu, na którym powstanie kolejna mała elektrownia wodna o mocy 250 kW. Dzierżawa będzie obowiązywać przez 30 lat i może zostać przedłużona o kolejne 30. MEW S.A. uzyskał również prawo pierwokupu nieruchomości. 

– Zbudowanie tak mocnego portfolio projektów w tak krótkim czasie uważam za ogromny sukces. Mocną stroną naszych inwestycji jest ich dobra dywersyfikacja geograficzna. Cieszę się że wywiązaliśmy się w 100% z obietnic, które składaliśmy naszym inwestorom- komentuje Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW S.A.

MEW S.A. jest obecnie w trakcie realizacji projektów, których efektem będzie budowa 4 elektrowni wodnych o łącznej mocy 1,12 MW (500 kW w Cieszynie,  250 kW w podkarpackim, 250 kW w podlaskim i 120 kW w wielkopolskim). Dodatkowo warszawska firma podpisała w czerwcu bieżącego roku porozumienia w sprawie współpracy przy budowie dwóch stopni wodnych na Wiśle.  Zbuduje na środkowym odcinku rzeki dwie elektrownie wodne o łącznej mocy 6 MW. Inwestycja ta pochłonie 120 mln zł.

Przypomnijmy, że na początku października MEW S.A. rozpoczął budowę elektrowni wodnej o wartości 4,9 mln zł w Cieszynie. Zostanie uruchomiona w pierwszym półroczu 2011 r. Będzie to pierwszy zakończony projekt spółki. Powstanie w nieco ponad rok od debiutu MEW S.A. na NewConnect.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu