Comarch zautomatyzuje sprawozdawczość i komunikację z klientem w SKAGEN Funds

SKAGEN Funds, norweska firma zarządzająca funduszami, zautomatyzuje komunikację z klientem oraz raportowanie do klientów dzięki wdrożeniu rozwiązania Comarch Reporting Platform.

Projekt wdrożenia ma na celu zapewnienie klientom indywidualnym i instytucjonalnym w wielu krajach kompleksowej sprawozdawczości dzięki wysokiej klasy narzędziom raportująco-analitycznym opartym na technologii hurtowni danych oraz business intelligence. Komunikacja wewnątrz firmy, jak również między doradcami i klientami będzie prowadzona przez bezpieczny web-portal z wykorzystaniem różnorodnych kanałów komunikacyjnych.

Projekt opiera się na unikalnym i bogatym doświadczeniu Comarch w technologii business intelligence i hurtowni danych, analizie performance & attribution, jak również w budowie webowych platform komunikacyjnych. Kompleksowe rozwiązanie dostarczone będzie w bezpiecznym i skalowalnym modelu SaaS z z jednego z Comarch Data Centers w Europie.

– Budowanie długoterminowych relacji z klientem opartych na zaufaniu, przejrzystości i komunikacji jest kluczowym wyzwaniem dla branży inwestycyjnej. W projekcie łączymy głęboką wiedzę na temat raportowania efektywności portfela oraz infrastruktury usługowej zapewniającej elastyczne, skalowalne i niezawodne środowisko, co pozwoli sprostać oczekiwaniom biznesowym SKAGEN Funds. Liczymy na kolejny sukces wdrożeniowy dzięki pełnemu zaangażowaniu obu stron – mówi Grzegorz Prosowicz, Business Development Manager w Comarch SA.

– Dla SKAGEN Funds istotne jest zaprojektowanie i zaimplementowanie platformy sprawozdawczej dopasowanej do potrzeb, dzięki której będziemy mogli odzwierciedlić nasze unikalne osiągnięcia. Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy w Comarch silnego i elastycznego partnera IT na cały okres realizacji projektu, począwszy od projektowania, przez wdrożenie i eksploatację rozwiązania. Platforma pozwoli nam wywiązać się z zobowiązań wobec naszych klientów i zapewnić im komunikację i usługi na najwyższym światowym poziomie – podkreśla Jim Sumpter, który wraz z Bjørnem Tjemslandem, pełni funkcję Project Managera w zakresie sprawozdawczości w SKAGEN Funds.

źródło/autor: Comarch

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu