Polska centrum badań Marsa

W dniach 22-23 października 2010 roku Warszawa stanie się światowym centrum badań na temat Czerwonej Planety. Polska została gospodarzem jubileuszowej 10 Europejskiej Konwencji Mars Society. W tych dniach specjaliści z całego świata spotkają się, aby wspólnie przyjrzeć się postępom na polu nauki i technologii związanych z podbojem Marsa.

Europejska Konwencja Mars Society odbywa się już od 10 lat. Co roku wybitni specjaliści, a także młodzi naukowcy przedstawiają najnowsze projekty dotyczące odkrywania Marsa i wyprawy w kosmos. Stowarzyszenie przyciągnęło również takie sławy jak reżyser James Cameron czy astronauta Buzz Aldrin, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu.

„Dążenie do celu absolutnego, jakim jest lot człowieka na Marsa, generuje absolutne efekty uboczne w dziedzinach takich jak technologia, zmiana cywilizacyjna, nauka, biznes i ludzka świadomość” – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska. „Do nas należy wybór: czy będziemy się ich bać, czy nauczymy się nad nimi panować”.

W programie Konwencji znalazło się wiele prezentacji projektów młodych naukowców. Uczestnicy będą mogli obserwować testowy lot marsjańskiego balonu Archimedes, odbyć wirtualny spacer po Marsie w 3D za pomocą algorytmu RODM autorstwa polskiego matematyka Jana Kotlarza, zostanie również zaprezentowany polski penetrator gruntu księżyca Fobos – Chomik oraz polski łazik marsjański Magma, który zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie. To właśnie liczne osiągnięcia polskich naukowców oraz prężna działalność polskiego oddziału Mars Society sprawiły, że jubileuszowa Konwencja odbędzie się w naszym kraju.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w jubileuszowej, 10 Europejskiej Konwencji Mars Society. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://emc10.marssociety.pl oraz dokonać wpłaty rejestracyjnej na konto organizatorów.

Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się na stronie http://emc10.marssociety.pl

X Europejska Konwencja Mars Society

22-23 października 2010 roku

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów

Aleje Jerozolimskie 202

Warszawa

www.emc10.marssociety.pl

Mars Society

Mars Society Polska (MSP) jest oddziałem stowarzyszenia The Mars Society, które ma na celu doprowadzenie do załogowej misji na Marsa oraz promocję idei jego badań. Organizacja skupia specjalistów z dziedziny astronautyki (takich jak Robert Zubrin, który stworzył projekt kolonizacji Marsa, i Buzz Aldrin, astronauta amerykański, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu), naukowców, czy filmowców (m.in. reżyser Avatara – James Cameron). Więcej informacji na www.marssociety.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu