Posadź drzewo

Rozpoczęła się tegoroczna edycja ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej – ,,Święto Drzewa”. Akcja popularyzuje postawy ekologiczne, a dzięki zalesianiu wybranych terenów Polski – poprawia stan środowiska naturalnego. Najważniejsze, że może w niej uczestniczyć każdy.

,,Święto Drzewa” organizowane jest już po raz ósmy. Przedsięwzięcie, któremu patronuje Klub Gaja, to szeroko zakrojony program edukacji ekologicznej, obejmujący takie działania jak: sadzenie lasów, zakładanie ogrodów i parków, ochronę starych drzew – oznaczanie drzew pomnikowych, poszukiwanie drzew -świadków historii, a nawet zbiórkę makulatury.

Czwarty rok z rzędu partnerem i uczestnikiem ,,Święto Drzewa” jest spółka Eco Service z Wrocławia, lider selektywnej zbiórki odpadów. To dobry przykład na to, że w ekologiczną akcję może zaangażować się tak naprawdę każdy. W tym przypadku wystarczy, że oddamy pusty wkład do drukarki. Jeden niepotrzebny kartridż oznacza zakup jednej sadzonki drzewa. Pojemniki i specjalne koperty na niepotrzebne tusze i tonery można znaleźć w wybranych elektromarketach i sklepach komputerowych. – Cieszy nas, że drzew w Polsce przybywa także dzięki użytkownikom drukarek, którzy włączają się do prowadzonej przez nas wielkiej zbiórki pustych kartridży – mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service. – To realna pomoc dla środowiska naturalnego, bo przybywa nowych drzew, a jednocześnie zmniejsza się liczba elektrośmieci zalęgających wysypiska. Pozyskane w ten sposób kartridże firma Eco Service przekazuje do recyklingu, dzięki czemu nie stanowią one zagrożenia dla środowiska naturalnego.

W ramach ubiegłorocznej edycji ,,Święta Drzewa” organizatorzy – klub Gaja w porozumieniu z Lasami Państwowymi – posadzili prawie 79 tysięcy drzew. Ponadto zebrano 377 ton makulatury, a w akcję zaangażowało się ponad 42 tysiące osób. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie www.ecomind.com i www.klubgaja.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu