Tar Heel Capital sprzedaje swoje udziały we FRU.PL

6 października na podstawie zawartych umów fundusz Tar Heel Capital zbył posiadane akcje i udziały w Spółkach związanych z serwisem rezerwacji lotniczych FRU.PL i jego rumuńskim odpowiednikiem Vola.ro. Udziały funduszu zostały wykupione przez założycieli Spółki – Michała Wrodarczyka i Jarosława Adamskiego – przy współudziale finansowania dłużnego. Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) z inwestycji dla funduszu wyniosła 23%. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Fundusz zainwestował pierwsze środki w rozwój platformy rezerwacji lotniczych FRU.PL pod koniec 2007 roku. Na bazie pozytywnych doświadczeń z Rumunii – gdzie uruchomiony rok wcześniej serwis Vola.ro został liderem tamtejszego rynku – Spółka postanowiła uruchomić podobny projekt w Polsce pod nazwą FRU.PL. Od tamtego czasu serwis zdobył ogromną popularność i dołączył do ścisłej czołówki tego typu portali w Polsce.

Dla młodych firm w szczególności tych działających w branżach dotkliwie dotkniętych kryzysem – jak transport lotniczy – ostatnie lata nie były łatwe. Mimo to Spółce udało się nie tylko dynamicznie rozwinąć skalę biznesu, ale też wdrożyć najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne będące dziś benchmarkiem dla tego typu serwisów w Polsce.

„O inwestycji we FRU.PL przesądził dynamicznie rozwijający się rynek i świetny management, który uruchomił identyczny projekt na rynku rumuńskim. Z perspektywy czasu oceniam FRU.PL jako dobrą inwestycję, która mimo wyjątkowo niesprzyjających okoliczności nie tylko zwróciła zainwestowany kapitał, ale dała nam także zarobić. Myślę, że to wszystko nie udałoby się, gdyby nie determinacja Zarządu, który w trudnych czasach potrafił rozwijać Spółkę i zbudować jej fundamentalną wartość.” – powiedział Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający grupy Tar Heel Capital w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu