Przejdź do treści

Canon – ulepszone rozwiązanie Helix Production Workflow

Firma Canon Europe zaprezentowała rozwiązanie Helix Production Workflow (PW) v2.0 do zarządzania przepływem pracy i przyjmowania zleceń druku przez sieć. Helix PW oferuje nowe funkcje, które zwiększają wydajność biznesową centralnych działów reprograficznych (CRD), m.in. ulepszone zlecanie zadań, przygotowywanie dokumentów do druku, zarządzanie przepływem pracy oraz obsługę druku wielkoformatowego.

Rozwiązanie Helix Production Workflow v2.0, po raz pierwszy pokazane na targach IPEX 2010, oferuje szereg udoskonalonych funkcji, które można łatwo dostosować do specyficznych wymagań niestandardowych środowisk druku, a skalowalna struktura z wieloma opcjami pozwala klientom wybierać i płacić tylko za te funkcje, które są im potrzebne. Rozwiązanie Helix PW zaprojektowano z myślą o usprawnieniu procesu druku na żądanie, zwiększeniu wartości personalizowanego druku niskonakładowego, zintegrowaniu zamawiania i produkcji oraz efektywnym zarządzaniu pracą drukarni.

Helix Production Workflow v2.0 to dodatkowe korzyści dla firm, które zainstalowały już biurowy system skanowania i zarządzania drukiem Canon uniFLOW i szukają pojedynczego, zintegrowanego rozwiązania do zarządzania przepływem pracy zarówno w środowisku biurowym, jak i drukarskim. Połączenie uniFLOW i Helix PW daje przedsiębiorstwom pojedynczy system — o ujednoliconym wyglądzie, działający na tej samej platformie — do zarządzania zarówno drukiem biurowym, jak i produkcją w działach CRD. W ten sposób firmy oszczędzają pieniądze dzięki bardziej wydajnym procesom druku, a jednocześnie zyskują większą kontrolę nad bezpieczeństwem dokumentów.

Dodatkową oszczędność kosztów można uzyskać przez ograniczenie procesu zarządzania, ponieważ administrator musi poznać i obsługiwać tylko jeden system, a optymalizacja użycia drukarek w firmie pozwala drukować na najbardziej ekonomicznym urządzeniu. Skonsolidowane raportowanie i ewidencjonowanie w obu systemach umożliwia śledzenie i kontrolę kosztów oraz wykorzystania zasobów. Rośnie również stopień bezpieczeństwa, ponieważ można centralnie oglądać ścieżkę audytu użytkowników w obu środowiskach oraz wprowadzić autoryzację przepływów pracy. Gwarantuje to konsekwentne egzekwowanie zasad druku w skali całego przedsiębiorstwa, co znacznie ogranicza zużycie papieru.

„Helix Production Workflow v2.0 to kompleksowe rozwiązanie, które pomaga klientom w zwiększeniu wydajności biznesowej. Oprócz nowych funkcji i ulepszonego interfejsu użytkownika zwiększona modularność i skalowalność oprogramowania zapewnia elastyczność, której potrzebują nasi klienci w miarę, jak ich działalność nieustannie rozwija się i ewoluuje. W połączeniu z rozwiązaniem uniFLOW działającym w środowisku biurowym Helix Production Workflow v2.0 zapewnia oszczędność czasu i kosztów, a jednocześnie pomaga w zwiększeniu produkcji poprzez scentralizowane mechanizmy druku w dziale CRD (drukarni)” — powiedział Antony White, menedżer ds. produktów w European Marketing Group, Professional Solutions, Canon Europe.

Rozwiązanie Helix Production Workflow v2.0 można nabyć bezpośrednio od firmy Canon lub przez jej sieć dystrybucji.